Ważne wsparcie dla pszczelarzy

Węza pszczela jest specjalnym szablonem z komórkami, który umieszczony w ulu ułatwia budować plastry w pasiece. Tegoroczne, konkursowe środki Urzędu Marszałkowskiego przeznaczone na jej zakup trafią do Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie. Umowę z beneficjentem podpiszą w Szczecinie 8 września br. marszałek Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek Olgierd Kustosz. Na spotkaniu przedstawione zostaną także plany na kolejne formy wsparcia dla pszczelarzy. 

 Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jako drugi po Wielkopolsce region w Polsce postanowił wesprzeć organizacje pozarządowe realizujące zadania z zakresu ekologii i dziedzictwa przyrodniczego dedykowane pszczołom.

Wymiana starych plastrów na węzę pozwala zachować czystość, chroni przed chorobami, wspomaga rozwój i kondycję pszczół oraz wpływa na ich liczebność. Środki z tegorocznej, drugiej edycji konkursu,  w wysokości 300 tys. zł, trafią do Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie. W ubiegłym roku z marszałkowskiego wsparcia skorzystało ponad 1200 pszczelarzy.

Podczas podpisania umowy 8 września br. w Szczecinie, przedstawione zostaną także dalsze plany Samorządu Województwa związane ze wsparciem dla zachodniopomorskich pszczelarzy oraz odbędzie się degustacja miodów z regionu.

Z myślą o rodzinach pszczelich – podpisanie umowy z laureatem konkursu

Wtorek, 8 września br., godz. 11 Urząd Marszałkowski WZ,

  1. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30, sala konferencyjna nr 308, Szczecin

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top