07-09-2020 » Powiat i region

Ważne wsparcie dla pszczelarzy

Węza pszczela jest specjalnym szablonem z komórkami, który umieszczony w ulu ułatwia budować plastry w pasiece. Tegoroczne, konkursowe środki Urzędu Marszałkowskiego przeznaczone na jej zakup trafią do Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie. Umowę z beneficjentem podpiszą w Szczecinie 8 września br. marszałek Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek Olgierd Kustosz. Na spotkaniu przedstawione zostaną także plany na kolejne formy wsparcia dla pszczelarzy. 

 Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jako drugi po Wielkopolsce region w Polsce postanowił wesprzeć organizacje pozarządowe realizujące zadania z zakresu ekologii i dziedzictwa przyrodniczego dedykowane pszczołom.

Wymiana starych plastrów na węzę pozwala zachować czystość, chroni przed chorobami, wspomaga rozwój i kondycję pszczół oraz wpływa na ich liczebność. Środki z tegorocznej, drugiej edycji konkursu,  w wysokości 300 tys. zł, trafią do Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie. W ubiegłym roku z marszałkowskiego wsparcia skorzystało ponad 1200 pszczelarzy.

Podczas podpisania umowy 8 września br. w Szczecinie, przedstawione zostaną także dalsze plany Samorządu Województwa związane ze wsparciem dla zachodniopomorskich pszczelarzy oraz odbędzie się degustacja miodów z regionu.

Z myślą o rodzinach pszczelich – podpisanie umowy z laureatem konkursu

Wtorek, 8 września br., godz. 11 Urząd Marszałkowski WZ,

  1. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30, sala konferencyjna nr 308, Szczecin

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *