W tej akademii sprawy młodych są najważniejsze. Powstaje „pogotowie emocjonalne”

Gdy dzieciństwo przestaje być czasem beztroski, a staje się trudnym okresem wchodzenia w dorosłość, młodzi ludzie nie muszą być pozostawieni z problemami sami sobie. Z pomocą przychodzi Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży. Jedynym z działań będzie Platforma Usług Specjalistycznych. To rodzaj pogotowia emocjonalnego umożliwiającego dostęp on-line do pomocnych treści oraz specjalistów – psychologa, pedagoga, mediatora, edukatora, asystenta dorastania, terapeuty, seksuologa. Wsparcie ma zostać uruchomione jeszcze w tym miesiącu.

W piątek, 11 marca 2022 r. Członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska  podpisała umowę z Fundacją „Na Przekór Przeciwnościom” z Kołobrzegu na świadczenie  usługi specjalistycznego wsparcia on-line dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Platforma ma stanowić system pomocy, w którym młody człowiek będzie mógł uzyskać wsparcie, zanim problem przekroczy jego możliwości adaptacyjne i zamieni się w kryzys psychiczny.

Więcej informacji o projekcie w relacji: https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/w-tej-akademii-sprawy-mlodych-sa-najwazniejsze-powstaje-pogotowie-emocjonalne

 

 

 

To top