26-11-2015 » Dziwnów, Powiat i region

W Światowy Dzień Pluszowego Misia Miejską Bibliotekę Publiczną w Dziwnowie odwiedziła Grupa Misie – 2,5 latki z Przedszkola w Dziwnowie pod dowództwem Pani Beatki.

Każdy Misiaczek przyniósł ze sobą swojego ulubionego misia i zaprezentował go nam z imienia. Dzieci oczywiście wiedziały z jakiej okazji przyszły z misiami. Z zainteresowaniem wysłuchały czytanki Cz. Janczarskiego Miś Uszatek „Srebrne gwiazdki” o śniegowych płatkach, które również dzisiaj towarzyszyły dzieciom podczas spaceru do biblioteki.
Małe Misie obejrzały film „Miś Uszatek i przyjaciele” o sportowych zmaganiach wesołych zwierzaczków.
A następnie wzięły udział w zabawie ruchowej z chustą animacyjną na której podrzucały swoje maskotki w rytm piosenki „jadą, jada misie…”
Kolejną zabawą w której chętnie wzięły udział przedszkolaki była zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Potem Pani Ula opowiadała dzieciom o rożnych gatunkach niedźwiedzi i o ich upodobaniach kulinarnych i przysmakach takich jak miodek.
Nasze kochane Misie z „Promyka Słońca” zaśpiewały dla nas piosenkę „Misio i miodek” i z zainteresowaniem obejrzały bajkę „Colargol” – świetnie znaną przez opiekunki z przedszkola i panie z biblioteki, dzieciom Colargol bardzo się podobał.
Przygotowaliśmy jeszcze dla dzieci rysowanki z misiem, ale dzieci już nie miały czasu na pokolorowanie ich na miejscu i zabrały je ze sobą do przedszkola- gdzie je pokolorują i powstanie piękna misiowa galeria.
Pani dyrektor biblioteki przygotowała dla dzieci dyplom upamiętniający Światowy Dzień Misia 25.11.2015r. , tym bardziej ważny dla nas dzień, bo to właśnie dzieci z Grupy Misie celebrowały go bibliotece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *