W środę spotkanie samorządowców Pomorza Zachodniego

 Blisko 100 zachodniopomorskich samorządowców – wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz starostów przyjedzie w środę, 13 kwietnia 2022 r. do Szczecina. Spotkanie będzie okazją do podsumowania prac nad Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi. To ważne dla samorządów narzędzie, dzięki któremu JST pozyskają unijne środki na realizacje inwestycji w nowej perspektywie finansowej. Zaplanowano też otwarcie wystawy zdjęć i obrazów w nowej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. Gospodarzem spotkania jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 Podobnie jak jest to teraz, ważnym elementem nadchodzącego unijnego rozdania będą inwestycje realizowane lokalnie, w partnerstwie między samorządami. Dotychczas takie zintegrowane inwestycje zdały egzamin wzorcowo i pozwoliły m.in. na budowę nowych centrów przesiadkowych, ścieżek rowerowych, zakup niskoemisyjnych autobusów czy realizację projektów środowiskowych i gospodarczych.  W nowej perspektywie terytorializacja wsparcia, zgodnie z wytycznymi unijnych instytucji, zostanie mocno rozwinięta.

I ten temat w środę, 13 kwietnia 2022 r. będzie szczegółowo omawiany podczas konferencji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Dowiemy się co udało się do tej pory zrobić, jakie powstaną lokalne strategie rozwoju oraz kiedy możliwa będzie realizacja pierwszych projektów w nowej perspektywie finansowej.

Po części związanej z Funduszami Europejskimi odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa artystów z Pomorza Zachodniego „Okno na sztaludze” (artyści: Przemysław Cerebież-Tarabicki, Greta Grabowska, Wojciech Koniuszek, Katarzyna Szeszycka, Natalia Szynal oraz Wojciech Zieliński). Zobaczymy też zdjęcia fotografika Marka Czasnojcia „Ku morzu”.

Konferencja „Terytorialny wymiar programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 – prace nad Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi” rozpocznie się w środę, 13 kwietnia 2022 r. o godz. 12 w nowej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Piłsudskiego 40 w Szczecinie. Otwarcie galerii obrazów i zdjęć zaplanowano na godz.  13.

Więcej informacji o nowej perspektywie finansowej „Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego”: fepz.wzp.pl

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top