01-03-2019 » Powiat i region, Sport

W sobotę piąta runda Pucharu Polski naszego województwa

Kilka wyjątkowo interesujących par będziemy mieć w sobotnich spotkaniach piątej rundy Pucharu Polski Pomorza Zachodniego.

Nas jednak interesują zespoły z naszego powiatu, które w dalszym ciągu grają w pucharach. A są nimi nasi obaj czwartoligowcy, kamieński „Gryf” i „Vineta” Wolin.

Gryfici 1 grudnia ubiegłego roku pokonali w Maszewie tamtejszą „Masovię” wynikiem 5:2, zaś wyspiarze pokonali 2:0 (0:0) w niedzielę 24 lutego w Gryfinie, gospodarza spotkania, którym był „Błękit” Pniewo.

W już najbliższą sobotę w ramach PP odbędzie się osiem spotkań. Kamieński „Gryf” zagra u siebie z rezerwami „Pogoni” Szczecin.

Jak przyznaje trener gryfitów, Szymon Smerdel: „To prawda, w sobotę gramy o czternastej z rezerwami „Pogoni”. Dla nas fajnie, bo przed pierwszym meczem ligowym możemy zagrać o coś. A to zawsze inaczej niż sparing.

Rezerwy „Pogoni” grają ligę wyżej od nas. I oprócz stawki jaką jest awans do kolejnej rundy pucharu, będziemy mogli sprawdzić się na tle silnego przeciwnika.

Ja w imieniu naszych piłkarzy i swoim, zapraszam wszystkich kibiców na to spotkanie w którym na pewno damy z siebie wiele, by ich nie zawieść.”

Z kolei „Vineta” podejmie innego trzecioligowca, „Świt” Szczecin – Skolwin.

W innych ciekawie zapowiadających się spotkaniach, „Flota” Świnoujście (lider okręgówki) zagra w Szczecinie ze „Stalą”, która po jesiennej rundzie jest ostatnia w tej samej klasie rozgrywkowej. Zaś inny zespół z Wybrzeża, „Wybrzeże Rewalskie” Rewal (trzeci zespół A klasy), spotka się u siebie z „Zorzą” Dobrzany, szóstą ekipą klasy okręgowej.

Wszystkie pucharowe spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *