W piątek spotkanie w Goleniowie z pracownikami sektora pomocy społecznej

Oprócz wysokich kwalifikacji, charakteryzuje ich empatia, odwaga i determinacja. Pomagają przezwyciężać innym życiowe trudności, uczą, jak wyjść z sytuacji bez wyjścia. Pracownicy socjalni swoje święto obchodzą 21 listopada. Dedykowane jest ono wszystkim pracownikom sektora pomocy społecznej, a więc zatrudnionym najczęściej w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, domach pomocy społecznej, ale i w organizacjach pozarządowych realizujących zadania z tego zakresu, szpitalach czy w zakładach karnych.

Chcąc osobiście podziękować za trud wkładany w codzienną pracę, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, spotka się z kadrą kierowniczą oraz pracownikami  jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej podczas Zachodniopomorskich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które odbędą się w piątek, 26 listopada 2021 r. w Goleniowskim Domu Kultury. W uroczystości weźmie udział także Członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Tradycyjnie oprócz podziękowań, zaplanowano program merytoryczny i artystyczny. Goście spotkania wysłuchają wykładu o życiu i pomaganiu innym (o. dr F. L. Buczyński), a także recitalu Katarzyny Zawady (najlepsza wykonawczyni piosenek Anny German). Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają również upominki.

 

Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Goleniowski Dom Kultury

Piątek, 26 listopada 2021 r.

godz. 11 – rejestracja

godz. 11.30 – oficjalne otwarcie uroczystości z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top