VI edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyzdrojach

W słoneczną niedzielę, 4 marca 2018r., w Międzyzdrojach zorganizowana została VI edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg przygotowano w ramach obchodzonego 1 marca br. Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który upamiętnia ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II Wojny Światowej.

Na promenadzie o godz. 12.00 rozpoczął się pierwszy bieg na dystansie 1963m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty –Józef Franczak ps. Lalek), natomiast drugi o godz. 12.30 – na dystansie 5 km.

Biegi zaczynały się na terenie Golden Tulip Międzyzdroje Residence i kończyły na mecie, która znajdowała się na międzyzdrojskim amfiteatrze. W imprezie wzięło udział 132 biegaczy. W biegu uczestniczyli biegacze m.in.: z Międzyzdrojów, Dziwnowa, Wysokiej Kamieńskiej, Kalenia, Trzebieszewa, Trzebiatowa, Świnoujścia, Wolina, Kamienia Pomorskiego, Mierzyna, Stargardu, Szczecina i Warszawy.

Wyniki biegaczy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca na obu dystansach:

1963 m:

  1. miejsce – BARTŁOMIEJ MUSIAŁ Z WYSOKIEJ KAMIEŃSKIEJ – czas 6 min. 58 s.
  2. miejsce – DOMINIK KUJDA Z MIĘDZYZDROJÓW – czas 6 min. 58 s.
  3. miejsce – KAMIL DWORNIK Z MIĘDZYZDROJÓW – czas 7 min. 00 s.

5000 m:
1. miejsce – ROBERT DERDA ZE ŚWINOUJŚCIA – czas 17 min. 39 s.

  1. miejsce – ARKADIUSZ BORYSIUK Z KAMIENIA POMORSKIEGO – czas 17 min. 49 s.
  2. miejsce – DAWID RÓŻAŃSKI Z DZIWNOWA – czas 17 min. 50 s.

VI edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” została przygotowana przez harcerzy z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP – partnera głównego organizatora Fundacji Wolność i Demokracja.

Organizacją biegu, oznakowaniem i zabezpieczeniem zajęli się harcerze 34 DH „Orlęta” i 24 MDSH „Feniksy” z Międzyzdrojów, harcerze z 3 DH „Gryfy Wolińskie” z Wolina, harcerze z 63 DH „Szare Szeregi” z Dziwnowa oraz żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Straż Miejska. Harcerze otrzymali wsparcie ze strony Gminy Międzyzdroje.

Przy biegu pomogli także wolontariusze z Fundacji Motywacja i Działanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz wzięli udział w biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.”. Do zobaczenia za rok!

Koordynator biegu

pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *