UWAGA!!! Grający w tak zwane trzy kubki ponownie wrócili do Międzyzdrojów. Nie daj się oszukać!

Wiadomo, że jak co roku do naszego miasta przyjeżdżają tzw. „Kubkarze”, którzy na promenadzie grają w tak zwane „trzy kubki”

Z reguły jest tak, że w proceder zaangażowana jest grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiana, za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka, kuleczka lub inny niewielki przedmiot. Wskazanie właściwego kubka oznacza wygraną postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby zamieszane w ten proceder grają role aktywnych obserwatorów lub innych jej uczestników. Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora, co ma uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa organizowanie takich gier jest zakazane, a więc jest karalne. Radzimy turystom, by dla własnego bezpieczeństwa nie dawali się wciągnąć w tę zabawę. Nie warto przystawać przy stanowiskach, gdzie urządzana jest gra, bo przy tych stanowiskach czekają już osoby podstawione, które będą udawać szczęśliwych zwycięzców. To jest sztuczny tłum, w który osoba zostaje wciągnięta, zachęcona szybką wygraną. Chętne osoby, które przystępują do gry sprawiają, że takie gry są organizowane. Najlepiej więc nie prowokować podobnych sytuacji.

Ponadto  przypominamy- biorąc udział w nielegalnej grze hazardowej popełniamy wykroczenie!

Bardzo proszę mieszkańców oraz licznie odwiedzających nas turystów o rozwagę. Staramy się podejmować działania prewencyjne, niemniej tylko wspólna czujność i dbanie o własne bezpieczeństwo pozwoli nam skutecznie wyhamować i zatrzymać ten proceder– zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje

 

To top