Uroczyste otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego SPSZOZ „Zdroje”  

Szpital „Zdroje” otwiera Pracownię Rezonansu Magnetycznego. W wydarzeniu, które odbędzie
w czwartek, 12 stycznia 2023 roku o godzinie 12:30, udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, a także byli pacjenci placówki: Lilianna Urbańska – najmniejszy wcześniak w historii szpitala „Zdroje”, o którego życie i zdrowie specjaliści  walczyli wykorzystując sprzęt darowany przez Fundację WOŚP oraz Igor Soliński, u którego neurochirurdzy przeprowadzili pierwsze w Polsce robotycznie asystowane wszczepienie elektrod stereo-EEG do mózgu, dzięki wykorzystaniu unikalnej aparatury również przekazanej przez Orkiestrę. 

Pracownia Rezonansu Magnetycznego jest nową w strukturach organizacyjnych szpitala „Zdroje”. Jej utworzenie było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Urzędu Marszałkowskiego. Całość inwestycji kosztowała ponad 10 mln zł.

Zakup urządzeń i aparatury do Pracowni Rezonansu Magnetycznego, w kwocie 7,1 mln zł, sfinansowany został ze środków pochodzących z 29. finału WOŚP. Sercem pracowni jest nowoczesny aparat Siemens Magnetom Sola – 1,5 teslowe urządzenie, które wraz z dodatkowymi funkcjami, w jakie zostało wyposażone, czyni je unikalnym w skali całego regionu. Fundacja WOŚP przekazała też do nowej pracowni aparat do znieczulania dzieci i kardiomonitor jezdny – urządzenia specjalnie dostosowane do pracy w środowisku pola magnetycznego.

Otwarcie pracowni nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dotacja w wysokości blisko 3 mln zł pozwoliła m.in. na rozbudowę istniejącego budynku pod kątem dostosowania go do potrzeb nowej pracowni, przeprowadzenie dodatkowych prac remontowych w dotychczasowych pomieszczeniach Zakładu Diagnostyki Obrazowej, modernizację sieci instalacji oraz budowę klatki Faradaya.

Rezonans magnetyczny to już kolejny sprzęt od Fundacji WOŚP dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej szpitala „Zdroje”. W 2019 roku Orkiestra przekazała tu tomograf komputerowy i aparat RTG, a rok później darowała także nowoczesny aparat do USG. Dlatego w programie czwartkowej uroczystości przewidziane jest zwiedzenie także pozostałych pracowni wyposażonych w sprzęt i aparaturę przekazaną przez Fundację – Rentgenodiagnostyki Ogólnej, Ultrasonografii i Tomografii Komputerowej.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia muralu na ścianach korytarza Zakładu Diagnostyki Obrazowej, wykonanego dzięki prywatnemu sponsorowi przez znanego polskiego malarza street-artowego Cukina, a także bajkowo zaaranżowanych przez WOŚP pomieszczeń pracowni diagnostycznych RM, TK i RTG.

Uroczyste otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego

12 stycznia (czwartek), godz. 12:30

SPSZOZ „Zdroje”, ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin

pawilon 1, Zakład Diagnostyki Obrazowej (wejście E, przyziemie)

Wjazd pojazdami na teren szpitala: główną bramą, na hasło „WOŚP”

Serdecznie Państwa zapraszamy!

 

 

To top