Tworzymy struktury partyjne w województwie zachodniopomorskim

Dwa tygodnie temu partia „Polska 2050 Szymona Hołowni” została oficjalnie zarejestrowana. Partia to ręce, czyli trzeci element ruchu Polska 2050. Pozostałymi dwoma jest głowa, czyli Instytut Strategie 2050, oraz serce – Stowarzyszenie Polska 2050.
W każdym z województw powstają grupy, które mają być odpowiedzialne za tworzenie struktur nowej partii w regionach. Mamy przyjemność zakomunikować, że taka grupa została utworzona także w województwie zachodniopomorskim. W jej skład weszły trzy osoby działające w Stowarzyszeniu: Agnieszka Kosińska, Justyna Śmidecka i Przemysław Łonyszyn. „Piątkę” uzupełnia dwóch samorządowców zaprezentowanych w ubiegłym tygodniu przez Szymona Hołownię, czyli Paweł Breszka i Grzegorz Ufniarz. Grupa została tak dobrana, aby znaleźli się tam reprezentanci obu okręgów wyborczych z województwa zachodniopomorskiego.
„Pierwszym etapem pracy naszej grupy będą rozmowy z liderami powiatowymi i członkami prężnie działającymi w Stowarzyszeniu Polska2050 o ich zainteresowaniu zaangażowaniem się w polityczną działalność i budowę partii” – ujawniła plany na najbliższe dni Agnieszka Kosińska, liderka wojewódzka Polska 2050 na Pomorzu Zachodnim.
Według sondaży w ostatnim czasie nowo powstała partia „Polska 2050 Szymona Hołowni” mogłaby liczyć na drugi lub trzeci wynik w wyborach parlamentarnych, stając się tym samym jedną z wiodących sił na polskiej scenie politycznej.

 

To top