31-12-2015 » Powiat i region

Trzecie podejście dla przedsiębiorców

Po konkursach związanych z tworzeniem trwałych miejsc pracy oraz z inwestycjami w innowacje wspierające rozwój regionalnych specjalizacji, zachodniopomorscy przedsiębiorcy będą mogli pozyskać dofinansowanie na działania łączące biznes z nauką. To trzeci nabór wniosków ogłoszony z myślą o nich w czwartym kwartale 2015 roku. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Łączenie biznesu z nauką stanowi jeden z filarów rozwoju regionu zmierzający do opracowania i wdrażania nowych technologii i rozwiązań. Tym razem unijne wsparcie obejmie mikro, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa realizujące projekty z zakresu badań i rozwoju, chcące nawiązać bądź rozwinąć swoją współpracę z ośrodkami naukowymi.

Pozyskane dofinansowanie będzie można przeznaczyć przede wszystkim na zakup usługi badawczo-rozwojowej prowadzącej do opracowania nowego lub ulepszonego produktu czy usługi. Przedsiębiorca, przy wdrażaniu działań tego typu, będzie mógł liczyć na refundację poniesionych wydatków do 50 tys. zł.

Całkowita pula środków zaplanowana w konkursie wynosi blisko 1 mln zł. Podobnie jak w poprzednich postępowaniach, fundusze dostępne będą w ramach 1 Osi Priorytetowej „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”. Wnioski o dotację można będzie składać w terminie od 29.01.2016 r.
do 30.06.2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: http://www.rpo.wzp.pl/jak-skorzystac-z-programu-regionalnego/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *