17-12-2017 » Powiat i region, Sport

Totalizator Sportowy „kusi” wygranymi (ewentualnymi) od ponad 60. lat!

Znany nie od dziś Totalizator Sportowy, to polskie przedsiębiorstwo, które zostało powołane uchwałą Prezydium Rządu dokładnie 17 grudnia 1955 roku, a swą działalność rozpoczęło troszkę później, bo 25 stycznia 1956 roku.

Jak wielu wie, i to wie doskonale, jego głównymi obszarami działalności są gry liczbowe, loterie pieniężne i tzw. zakłady wzajemne. I w tym względzie pokusa jest doprawdy ogromna. Zgodnie z ustawą o grach i zakładach wzajemnych Totalizator Sportowy Sp. z o.o. jest monopolistą w dziedzinie gier liczbowych i loterii pieniężnych w Polsce. W latach 1956 – 1997 funkcjonowało jako Przedsiębiorstwo Państwowe Totalizator Sportowy, po czym zostało przekształcone w spółkę Skarbu Państwa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

To iście dochodowa instytucja. Wystarczy wspomnieć wyniki sprzed dwóch lat. Wtedy Totalizator Sportowy Sp. z o.o. osiągnął przychody w wysokości 4,3 miliarda zł, a zysk netto wyniósł 283 miliony zł. Nic dodać, nic ująć. Po prostu Polacy grają, grają, i na pewno – będą grać, niekiedy na potęgę, bo cóż tu mówić, doprawdy wielu jest amatorów wygrania większej kwoty, a takąż możliwość przysparza ta właśnie instytucja.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *