26-02-2016 » Powiat i region

The Tall Ships Races 2017: Finał zlotu żaglowców znów w Szczecinie

W 2017 roku do Szczecina zawitają największe żaglowce świata. To właśnie w tym mieście odbędzie się finał The Tall Ships Races. Z tej okazji w piątek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której poznaliśmy szczegóły imprezy.

The Tall Ships Races to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Szczecina zawitała w przeszłości już dwukrotnie – w 2007 i 2013 roku. O jej popularności świadczy fakt, że ostatnio w ciągu czterech dni przyciągnęła w okolicach Wałów Chrobrego i Łasztowni aż 2,5 miliona osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie jednostki jak polski “Dar Młodzieży” czy rosyjski “Kruzensztern”. Podczas finału regat w 2013 roku do Szczecina przypłynęło aż 91 jednostek z 16 krajów, w sumie około 3200 żeglarzy reprezentujących 36 nacji.

Podczas regat w 2017 roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby uczestników i rzecz jasna… obserwatorów. Oprócz Szczecina, gdzie odbędzie się wielki finał, wielkie żaglowce odwiedzą Halmstad (Szwecja), Kotkę (Finlandia), Turku (Finlandia) i Kłajpedę (Litwa).

Pierwsza edycja The Tall Ships Races odbyła się w 1938 roku z inicjatywy szwedzkiego kapitana Arnolda Schumburga. Wówczas w Sztokholmie spotkało się ponad 20 żaglowców.

Finał regat w 2017 roku w Szczecinie zaplanowano na dni 5 – 8 sierpnia. Start w Halmstad nastąpi 30 czerwca.

zagle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *