TARGI TURYSTYCZNE „REISEN” W HAMBURGU

W dniach 17 – 21 lutego br. odbyła się 39. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych „Reisen” w Hamburgu. Targi „Reisen” są największą imprezą turystyczną o charakterze promocyjno-handlowym w północnych Niemczech, ukierunkowaną na prezentację ofert krajów, regionów, miejsc noclegowych i biur turystycznych z Europy i całego świata.

Region zachodniopomorski reprezentowały: Gmina Międzyzdroje, Uzdrowisko Świnoujście oraz Uzdrowisko Kołobrzeg. Na podstawie przeprowadzonych bezpośrednich rozmów z gośćmi odwiedzającymi nasze stoisko stwierdzić można, że głównym celem wizyt turystów niemieckich przybywających do Międzyzdrojów są indywidualne wyjazdy turystyczne nad morze w celach uzdrowiskowych (pobyty wellness/spa ), w celach wypoczynkowych (miejsca kempingowe) oraz odwiedziny sentymentalne, związane z miejscem urodzenia lub pochodzenia przodków.

Targi „Reisen” połączone są z wystawą sprzętu, wyposażenia i środków transportu turystyki kempingowej, w związku z czym większość odwiedzających targi to osoby starsze, dobrze sytuowane, poszukujące oferty związanej z turystyką objazdową po wybrzeżu z przystankami w miejscowościach nadmorskich, głównie na kempingach.

Turyści niemieccy poszukiwali konkretnych materiałów promocyjnych, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się plany miasta i regionu oraz informator z wykazem miejsc noclegowych. Dopełnieniem naszej oferty były materiały promocyjne poszczególnych obiektów noclegowych, biur turystycznych, atrakcji turystycznych oraz gadżety reklamowe. Nasze stoisko odwiedzali również touroperatorzy z biur podróży z Niemiec, w celu uzupełnienia swojej oferty o nasze materiały promocyjne.

Obecność Międzyzdrojów w ogólnych prezentacjach na rynku niemieckim korzystnie wpływa na turystykę przyjazdową z Niemiec, a turystów z Hamburga i okolic na pewno nie zabraknie wśród odwiedzających w bieżącym roku nasz kurort.

 

 

Anetta Czyżak

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *