17-04-2020 » Powiat i region

Szwedzka Hultafors Group inwestuje ponad 100 mln zł w Goleniowie    

Produkują odzież i obuwie robocze, narzędzia oraz najwyższej jakości sprzęt dla rzemieślników. W swojej grupie posiadają m.in. takie marki premium jak Hultafors Tools, Snickers Workwear, Dunderdon, Hellberg, Solid Gear, Emma i Toe Guard. Szwedzka firma Hultafors Group inwestuje w pierwszy w Polsce w pełni zautomatyzowany magazyn klasy A, wyposażony w rozwiązanie AutoStore. Obiekt wykorzystujący pracę robotów powstanie w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Inwestor podpisał już umowę z 7R – deweloperem, który zbuduje nowoczesny magazyn. – To niezwykle dobra wiadomość, w tak trudnych czasach – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Pomorze Zachodnie i Goleniowski Park Przemysłowy po raz kolejny stają się przyczółkiem dla skandynawskiej firmy, decydującej się na mocniejszą ekspansję na Europę. Tym razem tą drogą podąża szwedzki inwestor – Hultafors Group. Firma zbuduje supernowoczesny magazyn o powierzchni 30 000 mkw. Docelowo ma w nim znaleźć pracę nawet 150 osób.

Szukaliśmy partnera, który wesprze nas w stworzeniu nowoczesnego magazynu w Polsce, skupiając się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Goleniów to doskonały wybór pod kątem lokalizacji dla dystrybucji produktów z portfolio naszych marek na cały rynek europejski – powiedział Nicklas Axell, Group Logistics Director w Hultafors Group.

Obiekt magazynowy zbuduje deweloper 7R. Inwestycja powstanie w systemie zaprojektuj i zbuduj. W pełni zautomatyzowany magazyn będzie wykorzystywał zaawansowaną technologię robotów. Dostawcą rozwiązania AutoStore jest firma Element Logic. Będzie to pierwszy tego typu system w Polsce, co cieszy tym bardziej, a fabryka produkująca znajduje się w Koszalinie. Specjalistyczny obiekt będzie spełniał restrykcyjne międzynarodowe normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Magazyn BTS dla Hultafors Group będzie obiektem klasy A, wyposażonym w system AutoStore. Zaprojektujemy go zgodnie z naszą eko koncepcją 7R Green, która koncentruje się przede wszystkim na maksymalizacji efektywności energetycznej budynku poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych – wyjaśniał Karol Górnicki, BTS Leasing Manager w 7R.

Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na luty 2021 r.

– To niezwykle dobra wiadomość, w tak trudnych czasach. Cieszę się, że Hultafors Group konsekwentnie realizuje swoje plany inwestycyjne, wszyscy przecież wiemy jak dziś wyglądają realia gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa COVID-19. Walczymy o utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy, a każde nowe jest wyjątkowo cenne. Kolejna skandynawska firma doceniła Pomorze Zachodnie. Wierzę, że nasz region również dla tego inwestora okaże się dobrym nowym domem – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Przedsiębiorstwo Hultafors założone w 1883 roku to szwedzki koncern wytwarzający produkty przeznaczone dla profesjonalnych rzemieślników. Firma produkuje odzież ochroną BHP, w tym szeroki asortyment spodni roboczych, butów, kurtek i bluz, rękawic ochronnych, bielizny, nośników narzędzi oraz akcesoriów. Odbiorcami produktów są pracownicy budowlani, serwisowi, pracownicy magazynów, kierowcy oraz różnego rodzaju rzemieślnicy.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *