Szwedzka Hultafors Group inwestuje ponad 100 mln zł w Goleniowie    

Produkują odzież i obuwie robocze, narzędzia oraz najwyższej jakości sprzęt dla rzemieślników. W swojej grupie posiadają m.in. takie marki premium jak Hultafors Tools, Snickers Workwear, Dunderdon, Hellberg, Solid Gear, Emma i Toe Guard. Szwedzka firma Hultafors Group inwestuje w pierwszy w Polsce w pełni zautomatyzowany magazyn klasy A, wyposażony w rozwiązanie AutoStore. Obiekt wykorzystujący pracę robotów powstanie w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Inwestor podpisał już umowę z 7R – deweloperem, który zbuduje nowoczesny magazyn. – To niezwykle dobra wiadomość, w tak trudnych czasach – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Pomorze Zachodnie i Goleniowski Park Przemysłowy po raz kolejny stają się przyczółkiem dla skandynawskiej firmy, decydującej się na mocniejszą ekspansję na Europę. Tym razem tą drogą podąża szwedzki inwestor – Hultafors Group. Firma zbuduje supernowoczesny magazyn o powierzchni 30 000 mkw. Docelowo ma w nim znaleźć pracę nawet 150 osób.

Szukaliśmy partnera, który wesprze nas w stworzeniu nowoczesnego magazynu w Polsce, skupiając się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Goleniów to doskonały wybór pod kątem lokalizacji dla dystrybucji produktów z portfolio naszych marek na cały rynek europejski – powiedział Nicklas Axell, Group Logistics Director w Hultafors Group.

Obiekt magazynowy zbuduje deweloper 7R. Inwestycja powstanie w systemie zaprojektuj i zbuduj. W pełni zautomatyzowany magazyn będzie wykorzystywał zaawansowaną technologię robotów. Dostawcą rozwiązania AutoStore jest firma Element Logic. Będzie to pierwszy tego typu system w Polsce, co cieszy tym bardziej, a fabryka produkująca znajduje się w Koszalinie. Specjalistyczny obiekt będzie spełniał restrykcyjne międzynarodowe normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Magazyn BTS dla Hultafors Group będzie obiektem klasy A, wyposażonym w system AutoStore. Zaprojektujemy go zgodnie z naszą eko koncepcją 7R Green, która koncentruje się przede wszystkim na maksymalizacji efektywności energetycznej budynku poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych – wyjaśniał Karol Górnicki, BTS Leasing Manager w 7R.

Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na luty 2021 r.

– To niezwykle dobra wiadomość, w tak trudnych czasach. Cieszę się, że Hultafors Group konsekwentnie realizuje swoje plany inwestycyjne, wszyscy przecież wiemy jak dziś wyglądają realia gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa COVID-19. Walczymy o utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy, a każde nowe jest wyjątkowo cenne. Kolejna skandynawska firma doceniła Pomorze Zachodnie. Wierzę, że nasz region również dla tego inwestora okaże się dobrym nowym domem – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Przedsiębiorstwo Hultafors założone w 1883 roku to szwedzki koncern wytwarzający produkty przeznaczone dla profesjonalnych rzemieślników. Firma produkuje odzież ochroną BHP, w tym szeroki asortyment spodni roboczych, butów, kurtek i bluz, rękawic ochronnych, bielizny, nośników narzędzi oraz akcesoriów. Odbiorcami produktów są pracownicy budowlani, serwisowi, pracownicy magazynów, kierowcy oraz różnego rodzaju rzemieślnicy.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top