20-04-2016 » Powiat i region

Szkolenie dla organizatorów kąpielisk

„Zapewnienie organizacji i funkcjonowania bezpiecznych kąpielisk” – to hasło bezpłatnego szkolenia dla organizatorów kąpielisk oraz przedstawicieli gmin Pomorza Zachodniego, które odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia br. w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się w jest Sali Anny Jagiellonki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Potrwa od godziny 9 do 14. Jego celem jest podniesienie wiedzy na temat organizacji kąpielisk i bezpiecznego ich funkcjonowania wraz z omówieniem obowiązków organizatorów i organów gmin w tym zakresie.

Program szkolenia:

  1. Kontrola wewnętrzna prowadzona przez organizatora, kontrola urzędowa organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz obowiązki organów gmin.
  2. Serwis kąpieliskowy (internetowy).
  3. Zasady klasyfikacji jakości wody w kąpielisku.
  4. Postępowanie w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia wody w kąpielisku.
  5. Zasady sprawnej wymiany informacji, w tym informowanie społeczeństwa.
  6. Możliwości współpracy z podmiotami ratownictwa wodnego w świetle prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli.
  7. Porady dotyczące zasad organizacji kąpielisk śródlądowych oraz morskich pod względem infrastruktury i informacji o jakości wody.
  8. Przedstawienie analiz opracowanych na podstawie ogólnopolskiego serwisu kąpieliskowego GIS.
  9. Możliwości współpracy z podmiotami ratownictwa wodnego w świetle prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli.

Organizatorami szkolenia są: Urząd Marszałkowski przy współpracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Wojewódzkiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego co roku organizowanych jest średnio 50 kąpielisk i 70 miejsc wykorzystywanych do kąpieli.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt: Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Szczecinie, ul. Spedytorska 6/7 70-632 Szczecin, e-mail: hk@wsse.szczecin.pl lub faksem: 91-462-46-40. Zostało ok. 10 miejsc.  Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 22 kwietnia br.

 

Radosław Soćko
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *