25-07-2016 » Powiat i region

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

Chorujący na schizofrenię paranoidalną mieszkaniec Brzegu, wypoczywający wraz z rodziną w Międzyzdrojach, wykorzystując nieuwagę rodziny wyszedł z domku letniskowego w niedzielę rano. Na szczęście, dzięki współdziałaniu służb odnaleziono go dziś przed południem.
59-letni mieszkaniec Brzegu w niedzielny ranek, wykorzystał nieuwagę rodziny i sam wyszedł z najmowanego domku letniskowego w Międzyzdrojach. Mężczyzna chorujący na schizofernię paranoidalną oddalił się w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina powiadomiła o fakcie Policję. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze, angażując pozostałe służby ratunkowe.

Przy poszukiwaniach udział wzięło 13 strażaków PSP i OSP Międzyzdroje, OSP Kołczewo, 12 policjantów oraz Strażników Miejskich, a także Straż Parku. Działania prowadzone były na terenie miasta i gminy Międzyzdroje. Około godziny 11.00 otrzymaliśmy informację o odnalezieniu mężczyzny. Strażacy przeszukujący tereny lasu przy ul. Norwida odnaleźli osobę odpowiadającą rysopisowi zaginionego. 59-latka przekazano pod opiekę medyczną. Mężczyzna,jak oznajmił w rozmowie z policjantami, ubiegłą noc spędził w lesie.

Rodzina zaginionego nie kryła zadowolenia z przeprowadzonych działań, dziękując wszystkim za profesjonalizm w działaniu i zaangażowanie w sprawie.

Dziękujemy za czynny udział i pełną zaangażowaną współpracę oraz pomoc w akcji poszukiwawczej osoby zaginionej wszystkim funkcjonariuszom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *