11-06-2016 » Powiat i region

Szansa dla historycznej świetlicy stoczniowej

Wojewoda Piotr Jania zaprosił Sekretarza Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina do obejrzenia historycznej świetlicy stoczniowej. Podczas pobytu w Szczecinie Jarosław Sellin odwiedził także Muzeum Narodowe, Centrum Dialogu Przełomy oraz Filharmonię Szczecińską.

– Mam nadzieję, że uda się przywrócić świetność i symbolikę naszej świetlicy i sprawić, że będzie ona ważnym, godnym odwiedzin punktem na mapie naszej historii- mówił podczas spotkania wojewoda Jania – To właśnie tam podpisano w sierpniu 1980 roku porozumienia kończące strajk. Warto o tym pamiętać.
Na spotkaniu roboczym w ZUW na temat możliwości pozyskania środków finansowych na świetlicę, poza sekretarzem stanu i wojewodą, udział wziął także Zarząd Miasta Szczecin oraz przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Szczecinie Mieczysław Jurek.
– Nasz rząd jest szczególnie wrażliwy na politykę pamięci, więc jestem przekonany, że pomysł stworzenia w świetlicy stoczniowej muzeum lub instytucji upamiętniającej wydarzenia tamtych lat ma duże szanse powodzenia – mówił sekretarz stanu Sellin.
Po spotkaniu goście obejrzeli świetlice i tereny postoczniowe położone w najbliższym sąsiedztwie.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *