Święto polskiej Niezapominajki w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy kamieńskim Kole PSONI

 

Po pierwsze, nie zawsze jest niebieska. Doskonale znana jest również jej biała odmiana, a zdarza się i różowa. Przypisuje się jej symbolizowanie miłości, wierności i dobrych życzeń. Uważa się, że niezapominajka dodaje energii, ma działanie oczyszczające, ochronne i wspomagające, ułatwia komunikację, poprawia pamięć, wzmacnia orientację w trudnych sytuacjach. Uwalnia także od dręczącego niepokoju, usuwa bolesne wspomnienia, wzmacnia pozytywne uczucia, pomaga odnaleźć sens miłości, łagodzi konflikty. Zgodnie zaś z ideą twórcy święta, ma ono promować szczególnie walory polskiej przyrody  różnorodność biologiczną, którą należy chronić. Celem jest też zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji oraz lokalnych tradycji.

15 maja 2018 r. po raz pierwszy w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, odbyło się święto Polskiej Niezapominajki.

Dzieci w większości ubrane na niebiesko wraz ze swoimi Paniami, miały do wykonania zadania związane z oczywiście niezapominajką. Były to zadania głównie plastyczne. Między innymi, wykonanie swojego autorskiego kotylionu, wyklejenie mapy Polski małymi niezapominajkami czy ułożenie obrazka niezapominajki z rozsypanki oraz naklejenie hasła „niezapominajka pomaga pamiętać”.

Dzieci dowiedziały się również co to jest święto Niezapominajki oraz czemu je obchodzimy. Na zakończenie Pani przeczytała przedszkolakom krótki tekst o niezapominajce, po czym zadawała pytania.

Dzieci podczas tego dnia, mogły wykazać się kreatywnością, zdolnościami manualnymi oraz świetną pamięcią.

Info. wł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *