17-06-2020 » Powiat i region

Światowy Dzień Wiatru: okazja do promowania odnawialnych źródeł energii wśród młodzieży

15 czerwca to dzień, w którym na całym świecie obchodzone jest Święto Wiatru. To dobry pretekst, aby edukować o jego potencjale i wskazywać na korzyści płynące z pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Dlatego EDP Renewables, lider sektora energetycznego oraz czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie, organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży, w którym liczyć się będą kreatywne pomysły oraz zaangażowanie. Wyzwanie rozpoczyna się właśnie 15 czerwca, a uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Światowy Dzień Wiatru to bardzo ważne święto w naszym kalendarzu. W tym roku sytuacja zagrożenia pandemią skłoniła nas do sięgnięcia po nową formułę konkursu i jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów. Liczymy, że spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży – mówi Joaquim Barbosa, Country Manager EDP Renewables.

Konkurs promowany będzie w skali ogólnopolskiej na popularnej wśród młodzieży platformie TikTok przez Adriana Rokowskiego – Pasofixa.

Aby wziąć udział w wyzwaniu wystarczy indywidualnie lub w dwuosobowym zespole wykonać kreatywną pracę artystyczną, nagrać krótki filmik z tik-tokerem lub film opublikowany na Instagramie czy Facebooku z hashtagiem #dzienwiatruzedpr, który pokaże znaczenie wiatru w codziennym życiu każdego z nas. Forma jest dowolna, dlatego w konkursie mogą się wykazać zarówno młodsze dzieci, jak i starsi uczniowie. Dla członków najlepszych grup przygotowane są atrakcyjne nagrody – elekryczne hulajnogi, latawce, zabawki edukacyjne i inne gadżety dla najmłodszych.

Zgłoszenia można wysyłać od 15 do 30 czerwca na adres konkurs.edpr@gmail.com. Wyniki poznamy 20 lipca.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych
i czwartym największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego.
W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 14 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR aktywnie działa w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju i integracji, co odzwierciedla włączenie spółki do indeksu Bloomberg Gender Equality oraz przyznanie jej certyfikatu Top Employer 2019 w Europie (Hiszpania, Włochy, Francja, Rumunia, Portugalia i Wielka Brytania). Oba te wyrożnienia są wyrazem uznania dla praktyk nakierowanych na interesy pracowników.

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.edpr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *