Świąteczne paczki dla 200 kombatantów

Miody, konfitury, ciastka, specjalna mieszanka herbat i drobne upominki znalazły się w paczkach przygotowanych przez marszałka województwa Olgierda Geblewicza dla kombatantów z Pomorza Zachodniego. Słodkości, a z nimi najserdeczniejsze życzenia trafią do Kołobrzegu, Koszalina i Szczecina.

Spotkania marszałka Olgierda Geblewicza z kombatantami są przedświąteczną tradycją. Do 2019 roku Urząd Marszałkowski WZ organizował wigilie nawet dla ponad 200 kombatantów z całego regionu. Ze względu na pandemię tak liczne zgromadzenia trzeba zastąpić kameralnymi wydarzeniami oraz indywidualnymi wizytami.

Koronawirus narzuca nam ograniczenia, które w czasie świąt są szczególnie przykre. Nie możemy narażać osób starszych, nie możemy spotkać się w kilkaset osób przy wspólnym stole, ale chcemy przekazać kombatantom choćby namiastkę świątecznego stołu i ogrom świątecznego ciepła – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Życzymy im przede wszystkim zdrowia. I wysyłamy zdrowe, regionalne produkty.

W 200 paczkach przygotowanych dla kombatantów z całego regionu znalazły się miody i konfitury od lokalnych producentów, herbaty, słodycze, a także kalendarze i świąteczne świece. Prawie 30 organizacjom zrzeszającym kombatantów przekazane zostaną również piękne bożonarodzeniowe stroiki i drzewka. Paczki zostaną dostarczone do oddziałów związków kombatantów w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu, a stamtąd przekazane seniorom w danym rejonie.

To już druga w tym roku akcja świąteczna paczka dla kombatanta. Przed Wielkanocą również Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przygotował ok. 200 zestawów regionalnych produktów i drobnych upominków.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top