Stypendia Marszałka Województwa dla sportowych nadziei olimpijskich /uroczystość wręczenia stypendiów/

Blisko 60 sportowców z Pomorza Zachodniego otrzyma w 2023 roku stypendia sportowe. To nagroda za udane starty na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej w ubiegłym roku. Urząd Marszałkowski przeznaczył dla utalentowanych zawodniczek i zawodników prawie 300 tys. zł.

W poniedziałek, 6 marca br. o godz. 13 podczas wizyty w Zespole Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie marszałek Olgierd Geblewicz i członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek wręczą stypendia gimnastyczkom artystycznym i gimnastykom sportowym, związanym z tą placówką. Wśród wyróżnionych będą również reprezentanci lekkoatletyki, boksu oraz zapasów. 

Do uzyskania stypendium uprawnieni byli sportowcy uprawiający dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych lub systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo. Świadczenia przyznawane są od 2014 roku. Dotąd dla młodych i utalentowanych zawodniczek oraz zawodników z Pomorza Zachodniego przeznaczono blisko 1,7 mln zł. Wypłacono ponad pół tysiąca grantów.

 

Poniedziałkową uroczystość uatrakcyjni krótki pokaz gimnastyki sportowej przez uczniów szkoły.

 

Wręczenie stypendiów sportowych Marszałka Województwa

Poniedziałek, 6 marca 2023 roku, godzina 13

Szczecin, Zespół Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej,

hala sportowa, ul. Małopolska 22

| Zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów 

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Biuro Prasowe

Gabinet Marszałka

To top