19-02-2016 » Powiat i region

Stypendia dla młodych muzykantów

Można już składać wnioski w tegorocznej edycji Programu Stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”, skierowanego do uzdolnionych muzycznie dzieci, potrzebujących wsparcia materialnego. Wnioski składać można do piątku 29 kwietnia 2016 r.

Program zakłada dotarcie ze wsparciem tam, gdzie pomoc potrzebna jest najbardziej, bez względu na poziom osiągnięć artystycznych. Stypendium może zostać wykorzystane tylko i wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym stypendysty – może być to zakup instrumentu, wyposażenia, opłacenie warsztatów muzycznych i mistrzowskich kursów wykonawczych. Maksymalna kwota stypendium to 5 000 zł brutto.

Do ubiegania się o stypendium uprawnione są dzieci i młodzież w wieku szkolnym, tzn. pomiędzy pierwszą klasą szkoły podstawowej a klasą maturalną. Wnioski mogą składać sami zainteresowani, rodzice, jak też przedstawiciele szkół artystycznych lub środowisk twórczych.

Wnioski można składać do 29 kwietnia 2016 r. Na program „Janko Muzykant” w 2016 roku w budżecie województwa zabezpieczona została kwota 40 tys. zł.

W poprzednich latach dzięki programowi dzieci otrzymały m.in takie instrumenty jak klarnet, pianino cyfrowe, akordeon, trąbka, fagot, skrzypce czy flet.

Szczegóły programu stypendialnego „Janko Muzykant” wraz z niezbędnymi wnioskami znajdują się na stronie internetowej WKNiDN: http://kultura.wzp.pl/aktualnosci-3/585-stypendia-janko-muzykant-2016.html

lub w BIP UM WZ: http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/nabor-wnioskow-o-stypendia-janko-muzykant-2016

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *