30-11-2017 » Powiat i region

Studio Munka w Piwnicy Kany!

Ogrody Kultury zapraszają Was w niedzielę do Piwnicy na trzy krótkometrażowe filmy realizowane w Studio Munka – Munk Studio: “Hitler w operze” Michała Grzybowskiego, “Mazurek” Julii Kolberger i “Chłopcy” Pawła Orwata!

3.12.2017, 19.00, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5
Inspiracją do nakręcenia “Hitlera w Operze” była sytuacja, która kilka lat temu wydarzyła się w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Aaron to izraelski śpiewak, który przyjeżdża do Polski na gościnny występ w prowincjonalnym teatrze. Kiedyś w tym miejscu mieszkała jego rodzina. Artysta zostaje ciepło przywitany przez dyrekcję oraz zespół teatru. Podczas jednej z prób Aaron za kulisami dostrzega osobę, która jego zdaniem wygląda jak Adolf Hitler. Próby zostają przerwane, a gospodarze oskarżeni o antysemityzm. Następuje łańcuch absurdalnych sytuacji, a ujawniające się uprzedzenia prowadzą do eskalacji konfliktu.

“Mazurek”, zawierający potężny ładunek emocji komediodramat o powikłanych rodzinnych relacjach, został obsypany deszczem nagród podczas krajowych i zagranicznych festiwali. Urszula (Kinga Preis) przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej angielskiego narzeczonego. Od bladego świtu piecze m.in. mazurka. Nic dotąd nie wie o wybranku ukochanej jedynaczki i w napięciu oczekuje przyjazdu pary. Atmosfery raczej nie rozładowują były mąż (Paweł Królikowski), który przybył z młodą i piękną drugą żoną (Aleksandra Domańska), oraz podejrzenia, że aktualny partner (Roman Gancarczyk) ma kogoś na boku.

“Chłopcy” to krótkometrażowy film o sile przyciągania zła. Dwaj znudzeni nastolatkowie planują zmienić coś w swoim życiu. W ich codzienności, gdzie dominują szkoła, dom i boisko, ewidentnie brakuje adrenaliny. Z tej nudy ma ich wyrwać popełniona razem zbrodnia. Młodzi ludzie postanawiają zabić wybranego wcześniej nieszczęśnika. Pomimo rozterek i chwil zwątpienia, z konsekwencją godną lepszej sprawy realizują swój koszmarny plan. Rozgrywający się w krakowskich plenerach thriller w reżyserii Pawła Orwata.

Studio Munka działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku. Jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów filmowych.
Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć w Studiu Munka na opiekę artystyczną, produkcją i promocyjną nad projektem.

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy Piwnicy Kany z firmą Ogrody Kultury i Stowarzyszeniem Po Prostu Sztuka

 

Paulina Rudź 
Ogrody Kultury s.c. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *