08-11-2019 » Powiat i region

Studenci Akademii Sztuki w Szczecinie tworzą dla zachodniopomorskiego biznesu.

Rusza Forum Innowacji Pomorza Zachodniego

Jak uczelnie mogą wspierać rozwój zachodniopomorskiego biznesu? 13 listopada 2019 r. przedstawiciele zachodniopomorskich firm wezmą udział w Forum Innowacji Pomorza Zachodniego. To nowy cykl spotkań i debat, które mają przybliżyć do siebie świat nauki oraz biznes. Zapraszamy na prezentacje studentów, którzy przedstawią kreatywne i innowacyjne sposoby rozwiązywania problemów wskazanych przez przedsiębiorców.

– Tam gdzie spotykają się nauka i biznes, tam rodzą się innowacje. Jeśli do tego dodamy sztukę, to możemy liczyć na powstanie zaskakujących rozwiązań i niecodziennych produktów. Chcemy, by Forum Innowacji Pomorza Zachodniego stało się cykliczną formą spotkań, gdzie można poznać zarówno potencjał naszych uczelni, jak i przedstawić swoje biznesowe potrzeby – wyjaśnia marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Co dla biznesu skrywa w sobie Akademia Sztuki w Szczecinie? Oprócz pasji i zaangażowania ludzi posiada także laboratoria Centrum Przemysłów Kreatywnych, związane m.in. z grafiką bitową i wektorową, virtual design, architekturą wnętrz, form przestrzennych, cyfrowego modelowania 2D i 3D, technik ceramicznych, rejestracji obrazu filmowego, technologii nagrań dźwiękowych, fashion designu czy form złotniczych.

Forum Innowacji Pomorza Zachodniego to nowy cykl wydarzeń organizowanych przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Forum będzie pełniło rolę platformy współpracy sprzyjającej kontaktom biznesu ze światem nauki, dzięki czemu wśród przedsiębiorców promowana będzie innowacyjność i chęć korzystania z zasobów intelektualnych regionu.

Podczas zaplanowanego na 13 listopada br. spotkania przedsiębiorcy zwiedzą uczelnię, poznają jej kadrę, studentów i potencjał. Ponadto, firmy w specjalnym głosowaniu wskażą trzy problemy, które ich zdaniem wymagają nowego spojrzenia. Po trzech godzinach studenci AS zaproponują propozycje ich rozwiązania, Wydarzenie uzupełnią wystąpienia w formule TEDx na temat innowacji oraz współpracy nauki, biznesu i sztuki. W Forum Innowacji wezmą udział m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Rektor Akademii Sztuki prof. dr hab. Dariusz Dyczewski.

Forum Innowacji Pomorza Zachodniego

środa, 13 listopada 2019 r. godzina 13.15

Prezentacja prac grup studentów Akademii Sztuki w Szczecinie na potrzeby zachodniopomorskiego biznesu

Akademia Sztuki w Szczecinie, pl. Orła Białego 2, Ogród Zimowy

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *