Środkowopomorski WOPR ze wsparciem

 Organizują pomoc, ratują osoby, które uległy wypadkowi lub narażone są na utratę życia i zdrowia na wodach. To główne zadanie Środkowopomorskiego WOPR, które będzie mogło być realizowane ze wsparciem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 40 tys. zł.

Ratownicy stoją na straży ludzkiego życia. To niezwykle ważne zadanie do którego potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Chcemy, by przekazane środki pomogły im przy przeprowadzaniu akcji. Działania ratownicze podejmowane przez WOPR, to nie tylko obszary wodne. W dobie panującej epidemii osoby te często wspierają także inne służby takie jak sanepid, policję czy zarządzanie kryzysowe – mówi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Wsparcie z budżetu województwa w wysokości 40 tys. zł obejmuje działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem i ochroną środowiska wodnego. Dzięki tym środkom możliwe będzie utrzymanie sprzętu, jego zabezpieczenie i konserwacja, a także zakup przyczepy podłodziowej oraz ratowniczej.

Od 2017 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przekazał z budżetu 160 tysięcy złotych na wsparcie ŚR WOPR. Stowarzyszenie dba o bezpieczeństwo na terenie powiatów: koszalińskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, białogardzkiego, świdwińskiego, szczecineckiego, drawskiego i wałeckiego.

Biuro Prasowe

Gabinet Marszałka

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

 

 

 

 

To top