18-11-2015 » Golczewo, Powiat i region

Spotkanie z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej w GOKiS w Golczewie

Dnia 17.11.2015 z okazji Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej* w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej jest „równość – od słów do czynów”.

Na spotkanie zapraszał Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej ze Szczecina. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji globalnej, w tym równości społecznej, współzależności między regionami świata, różnic między globalnym południem i globalną północą, ekologii i świadomości konsumpcyjnej. Podczas wspólnej dyskusji uczniowie golczewskiej szkoły podstawowej wykazali się bardzo dobrą orientacją w tematach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, ekologią i ochroną środowiska.
*Pod wspólną nazwą Tydzień Edukacji Globalnej kryje się szereg aktywności promujących, wdrażających czy też dopiero inicjujących edukację globalną w poszczególnych państwach członkowskich Rady Europy. Jest to tydzień mających na celu zarówno celebrowanie samej dziedziny edukacji globalnej, jak i popularyzowanie podejmowanych w jej zakresie zagadnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *