03-11-2015 » Dziwnów, Powiat i region

Spotkanie klubowiczek z DKK HORUS w Dziwnowie

Po wakacyjnej przerwie 26 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie odbyło się spotkanie Klubowiczek z DKK HORUS. Na spotkanie przybyło osiem pań aby omówić powieść Doroty Schrammek „ Stojąc pod tęczą”.

Wszystkie stwierdziłyśmy że powieść Pani Doroty z Pobierowa, którą znamy osobiście ponieważ odwiedziła naszą bibliotekę dwukrotnie to wzruszająca, ciepła, babska literatura. Doskonale się ją czyta, a chusteczki okazują się niezbędne 🙂 Dorota Schrammek napisała piękną opowieść o miłości, przyjaźni, smutkach i radościach życia. Pokazała jak cenna w życiu jest miłość i przyjaźń, a ludzi nie można zmienić na siłę. Bohaterki przekonały się same, co jest ważne w ich życiu.
Autorka mocno skupiła się na stworzeniu wyrazistych i ciekawych postaci, które sprawiają, że opowieść jest barwna i ciekawa. I choć książka jest może przewidywalna i banalna, to i tak bardzo nam się podobała – bo opowiada o życiu. Uczestniczki spotkania bardzo szybko podjęły dyskusję przenosząc problemy z książki na swoje podwórko. Dyskusja rozwinęła się również na polu obserwacji sytuacji wokół nas.
To prawda, że „Stojąc pod Tęczą” jest super i czyta się ją praktycznie dwa dni – tylko dlaczego potrzebujemy aż takiej lektury aby się opamiętać i przestać narzekać na wszystko wokół nas. I wreszcie widzimy, że przecież nasz Związek Małżeński wcale nie jest zły tylko musimy sie trochę postarać najlepiej razem z partnerem aby znowu iskrzyło, dzieci są kochane i mądre – tylko poświęćmy im trochę więcej czasu. Świat jest piękny gdy realizujemy jakieś wspólne plany – a najważniejsze jesteśmy zdrowi, cali i sprawni. Nie marnujmy więcej czasu na … no właśnie na bzdury i utrudnianie sobie życia i nie czekajmy aż jakaś tragedia uzmysłowi nam co straciliśmy… lub moglibyśmy stracić. Tak taka książka była nam potrzebna i fajnie, ze Pani Dorota nam ją „dała” .
Dyskusja w naszym klubie DKK była ciekawa i przebiegła w miłej atmosferze.
Dwie godziny minęły błyskawicznie – zwłaszcza przy wspaniałych wypiekach i dobrym towarzystwie naszych Koleżanek z Klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *