30-11-2015 » Powiat i region, Sport

Sportowcy z szansą na stypendium Marszałka Województwa

Uzdolnieni sportowcy mają szanse na zdobycie stypendium Marszalka Województwa. Trwa nabór wniosków o przyznanie sportowego grantu dla najlepszych zawodniczek i zawodników za osiągnięcia w roku 2015. Formularze można składać do 31 stycznia 2016 roku.

O stypendia mogą ubiegać się sportowcy zrzeszeni w klubach i stowarzyszeniach Pomorza Zachodniego. Kandydaci powinni legitymować się wysokimi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej, europejskiej, światowej lub być medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Podobnie jak w ubiegłym roku granty przyznawane będą w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieżowców
i juniorów oraz wśród zawodników niepełnosprawnych, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Uzyskać je będą mogli sportowcy uprawiający dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich, ewentualnie paraolimpijskich lub systemem współzawodnictwa uzdolnionej sportowo młodzieży prowadzonym przez ministerstwo sportu i turystyki.
Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać przede wszystkim związki, kluby i stowarzyszenia, które reprezentują sportowcy. Termin ich składania upływa 31 stycznia 2016 roku (decyduje data wpływu do urzędu). Obecnie, za wyniki osiągnięte w roku 2014, marszałkowskie stypendium, w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych rocznie, pobiera 37 zachodniopomorskich sportowców.
Dodatkowe informacje systemie stypendialnym można uzyskać w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który mieści się przy ulicy Piłsudskiego 40-42,
IV piętro, pokój 313 lub telefonicznie pod numerami telefonów: 91 44 67 132, 91 44 67 123, 91 44 67 126.
Wzór wniosku o przyznanie stypendium oraz kwestionariusz osobowy zawodnika dostępne są na stronie: www.sport.wzp.pl, zakładka: Stypendium sportowe Marszalka Województwa Zachodniopomorskiego.

Łukasz Jucha

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *