18-02-2019 » Inne, Powiat i region

Sportowa promocja Pomorza Zachodniego. Ruszył konkurs dla klubów

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył 500 tys. zł dla zachodniopomorskich klubów, które występują w najwyższych ligach. W zamian będą promowały Pomorze Zachodnie. Wnioski można składać do 18 marca br.

To już siódma edycja konkursu. Od 2013 roku samorząd województwa wsparł kluby sportowe łączną kwotą 2,5 mln zł.

Budujemy tożsamość zachodniopomorskiego sportu, dbając o promocję regionu na arenach sportowych, gdzie toczy się rywalizacja na najwyższym poziomie. Mamy się czym pochwalić. Nasze kluby sięgają po trofea, walczą o najwyższe lokaty, gwarantują emocje. Pamiętajmy, że reprezentują nie tylko swoje miasto, ale i Pomorze Zachodnie. Od siedmiu lat udaje nam się ten związek umacniać. Czekamy na zgłoszenia – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Konkurs zorganizowany został w siedmiu kategoriach, które przewidziane są dla klubów posiadających drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej, futsalu, piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futbolu amerykańskiego. W sportach wodnych środki wspomogą organizację wydarzeń o randze Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski rozgrywanych w naszym regionie.

Logo na koszulkach, sprzęcie czy w otoczeniu sportowych aren to skuteczny sposób na promocje. Wpływa na to wysoka oglądalność zawodów na żywo i w transmisjach, ale także prestiż wynikający z udziału na najwyższym szczeblu rozgrywek.

W zeszłym roku wsparcie w ramach konkursu trafiło do 12 klubów z Pomorza Zachodniego. Doświadczenia z lat poprzednich pokazały, że realizowane przez kluby świadczenia są różnorodne: od umieszczenia logo na strojach sportowych, przez oznakowanie gadżetów, szalików, sprzętu, bandy LED na obiektach, aż po zapowiedzi spikera podczas zawodów.

Szczegółowe informacje o konkursie: http://bip.wzp.pl/artykul/otwarty-konkurs-ofert-na-wspieranie-realizacji-zadan-publicznych-wojewodztwa-18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *