Sport, relaks i najwyższej klasy integracja – to podstawowe cechy trzeciej  październikowej Senioriady kamieńskiego Oddziału Rejonowego PZERiI

We czwartek 24 października, na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim, odbyły się zawody sportowe dla członków – seniorów skupionych w kamieńskim Kole PZERiI, pod nazwą „III Senioriada 2019”. Niestety impreza nie przyciągnęła dostatecznej liczby osób, a przede wszystkim kibiców wywodzących się choćby z poszczególnych podległych kamieńskiemu Kołu emerytów.

Z ośmiu placówek podległych emeryckiemu Kołu Rejonowemu w Kamieniu Pomorskim, widzieliśmy sportowo i relaksacyjnie nastawionych uczestników z Dziwnowa, Gostynia, Golczewa, Świerzna oraz Kamienia Pomorskiego.

Trzeba przyznać, że otwarta przez szefa miejscowych emerytów Stanisława Leusa, była to bardzo udaną sportowo – integracyjną imprezą, którą swego czasu zainaugurował Stanisław Salanek, który ze względu na pogarszający się stan zdrowia, zrezygnował nie tak dawno temu z funkcji przewodniczącego kamieńskiego Koła emeryckiego. O czym pisaliśmy na naszych łamach swego czasu.

I była to – bez dwóch zdań,  impreza ze sportem pisanym dosłownie z dużego „S”. A przy tym z dozą lekkiego humoru, a przy tym bogatym poczęstunkiem w postaci ciepłej strawy, smakowitych ciast, znakomitego domowego smalcu z pajdą świetnego smakowitego pieczywa.

Rywalizacja w kilku konkurencjach była w istocie znakomita i wielce zacięta. I choć były zajmowane miejsca od pierwszego do któregoś, to tak po prawdzie, nie to było najważniejsze i najistotniejsze. Najważniejszym bowiem był sam udział w zawodach, a przy tym; integracja i wspaniała wesoła zabawa. Do tego każdy uczestnik w kolejnej konkurencji otrzymywał stosowny upominek, a wszyscy również pamiątkowy – oczywiście „złoty” medal. Natomiast zwycięzcy kolejnych konkurencji okazałe puchary.

Wśród kilku konkurencji były m.in. tenis stołowy, celowanie piłka nożną do bramki czy też tor przeszkód oraz trafianie krążkiem do bramki poprzez uderzenie kijem hokejowym, a także widowiskowa sztafeta.

Podczas imprezy kamieńskie kie koło diabetyków zachęcało przy swoim stoisku do pomiaru cukru we krwi. „Staramy się pokazywać na wszelkiego typu imprezach, także takich jak ta. Badamy pomiar krwi i uświadamiamy ludzi o zagrożeniach czyhających ze strony cukrzycy. Prowadzimy pogadanki, apelujemy, jak i opowiadamy o wszystkim tym co związane jest z cukrzycą.” – powiedział szef kamieńskich diabetyków, Marian Krótki.

 „Pomysł na tego typu seniorską imprezę zrodził się dwa lata temu. – tak mówił w ubiegłym roku S. Salanek,  dodając: Myślę, że na następnej frekwencji nie zabraknie, bo wszyscy ci, którzy dziś ty byli, przekonali się w doskonały sposób, że warto było być, warto było brać udział w  zawodach czy też pokibicować.”

Choć on sam już nie koordynuje tych zawodów, ma w rzeczy samej znakomitych spadkobierców tego udanego pomysłu, którzy w istocie, włożyli wiele ciepłego serca, by impreza się udała i pozostała wielu na długo w pamięci.

„Pomysł organizowania Senioriady tona pewno świetny pomysł, który co tu dużo mówić, będziemy na pewno kontynuować. W przyszłości również będziemy się starali, by naszą imprezę liczniej odwiedzali nie tylko emeryci i renciści, ale też i społeczność kamieńska. I jestem przy tym przekonany, że październikowy termin Senioriady na zawsze zagości w kalendarzu imprez kulturalnych Kamienia Pomorskiego.” – powiedział Stanisław Leus, obecny przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI.

Miwa