28-06-2016 » Powiat i region

Spora dawka emocji już w lipcu w regionie

Ponad trzydzieści propozycji turystycznych i sportowych znajdziemy w lipcowym kalendarzu imprez. Moc wrażeń zapewnią interesująco zapowiadające się regaty żeglarskie, biegi i zawody jeździeckie. To one dominować będą w pierwszym wakacyjnym miesiącu tego roku. Jak zawsze część wydarzeń otrzymała wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego oraz objęta została patronatami honorowymi członków Zarządu Województwa.

Miłośnicy żagli będą mogli podziwiać zmagania Pucharu Europy w Klasie Laser w Dziwnowie, Regat o Puchar Leonida Teligi w Myśliborzu czy Pucharu Polski Regat Kabinowych w Klasie T1, T2, T3 i Omega w Czaplinku.

Emocji z pewnością nie zabraknie w imprezach biegowych: XXVI edycji Międzynarodowego Biegu po Plaży, XIV edycji Biegu 12 Mostów oraz Biegu Łobeska „10”. Pierwszy odbędzie się w Jarosławcu, kolejne odpowiednio: w Sławnie i w Łobzie.

Na początku lipca warto polecić również wysokiej klasy zawody jeździeckie. Najpierw szczecińską imprezę Sedina Horse Show, gdzie zobaczyć będzie można piękne konie i widowiskowe skoki, a następnie w Kołobrzegu Cavaliada Summer Jumping, które dodatkowo połączono z targami jeździeckimi.

Po szczegóły przedsięwzięć zapraszam na strony internetowe organizatorów oraz do zakładki: „Kalendarz Imprez” na stronie: www.wzp.pl.

W załączeniu wykaz przedsięwzięć sportowo-turystycznych zaplanowanych w lipcu 2016 roku.

Łukasz Jucha
Główny Specjalista

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *