Społecznicy gotowi do działania! Tym będziemy żyli w Szczecinie i Policach w pierwszej połowie 2020 r.

Większa dostępność punktów oddawania ciepłej odzieży, pomoc dla zwierzaków, festiwal graffiti, rajdy rowerowe, imprezy biegowe. To niektóre z projektów jakie w Szczecinie i Policach powstaną dzięki ponad 70 dotacjom przyznanym w ramach Programu Społecznik. W całym regionie będzie ich aż 401, a działania wybrane w I naborze zostaną zrealizowane do końca lipca br. W najbliższy poniedziałek 20 stycznia zapraszamy na podpisanie umów z beneficjentami Programu Społecznik z obszaru Szczecina i Powiatu Polickiego.

 Program Społecznik realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od roku 2017. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i, co szczególnie ważne, grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe czy edukacyjne. Do tej pory Społecznicy przeprowadzili blisko 2 tys. takich akcji i będzie ich jeszcze więcej. Od tej edycji Społecznik stał się programem trzyletnim, bez przerwy na przełomie sezonu jesienno-zimowego i zimowo-wiosennego. Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (operator programu) ogłosiła wynik I naboru, poznaliśmy więc działania, które zostaną zrealizowane w pierwszej połowie 2020 r. Wsparcie dla 401 projektów wyniosło blisko 1,9 mln zł.

Społecznicy gotowi do działania!

Podpisanie umów z częścią beneficjentów ze Szczecina i Powiatu Polickiego

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godzina 11 I Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34 Wejście G, I piętro, przed Gabinetem Marszałka

W podpisaniu umowy wezmą udział:

– Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz,

– Dyrektor Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Natalia Wegner,

– Przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciele Prawobrzeża Wojciech Dorżynkiewicz,

– Prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus Paweł Malinowski,

– Prezes Stowarzyszenia BiegamBoLubię Team Police Zbigniew Pokrzywiński,

– Przedstawiciel Stowarzyszenia Kudłata Przystań Milana Kadijew,

– Przedstawiciel Ligi Ochrony Przyrody Okręg Szczecin Danuta Chodyniecka.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top