21-06-2016 » Powiat i region

Spędź wakacje aktywnie

Wakacje wcale nie muszą być nudne. Jeśli jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej i nie masz jeszcze pomysłu, jak spędzić pierwsze wolne dni, Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego przygotował ciekawą propozycję. To projekt „Aktywne Wakacje”. Rekrutacja trwa do piątku, 24 czerwca 2016 roku.

Przedsięwzięcie zaplanowano na 27 i 28 czerwca br. Udział w nim gwarantuje interesujące spędzenie wolnego czasu w gronie rówieśników, a przede wszystkim możliwość nauki języka obcego. Wszystko to za sprawą prowadzących, którzy jako wolontariusze europejscy biegle posługują się językiem angielskim oraz niemieckim.

Program:

Dzień 1 – poniedziałek – 27 czerwca

Dzień Angielski

godz. 10:00-12.00: „Before I grow up”, czyli „Zanim dorosnę” – Każdy z nas podczas nauki w szkole, zastanawia się co będzie robić w przyszłości, jedni już u progu edukacji wiedzą jak potoczy się ich ścieżka kariery, inni nie mają jeszcze jasno sprecyzowanych planów. Na warsztatach porozmawiamy po angielsku o celach, marzeniach, o tym jak je realizować i odnosić sukcesy.

Dzień 2 – wtorek – 28 czerwca

Dzień Niemiecki

godz. 10:00-12:00: „Typisch Deutsch, typisch Polnisch – Vorurteile und Toleranz” czyli „Typowy Niemiec, typowy Polak – o stereotypach i tolerancji” – Czy zetknęliście się kiedyś z nieprzyjemnymi komentarzami związanymi z tym jak wyglądacie albo skąd pochodzicie? Czy stereotypowe myślenia nam przeszkadza czy pomaga? Czy bycie innym oznacza bycie gorszym? Na te i inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi w języku niemieckim.

Osoby prowadzące:

Wolontariusze europejscy: Antonina i Liuba z Ukrainy oraz Julian i Sabine z Niemiec, którzy przyjechali do Szczecina prawie rok temu. Zajmują się prowadzeniem warsztatów z dziećmi, młodzieżą oraz zajęciami językowymi w przedszkolach i szkołach. Uwielbiają kontakt z innymi kulturami i z przyjemnością dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Kto może uczestniczyć w warsztatach:

– uczniowie szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych,

– zamieszkałe w województwie zachodniopomorskim,

– wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna jeśli uczestnik nie jest pełnoletni.

Ponadto każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia udziału w quizie i losowaniu nagród! Na warsztaty obowiązują zapisy. Formularz on-line znajduje się pod linkiem: http://goo.gl/forms/UtLZrm274tLAGRd13

Zgoda rodzica na udział dziecka w warsztatach dostępna jest z kolei pod linkiem: http://bit.ly/1ZVoXtP

Rekrutacja trwa do piątku, 24 czerwca 2016 roku, do godz. 12. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a o zakwalifikowaniu na warsztaty uczestnicy poinformowani zostaną mailowo lub telefonicznie. Warsztaty są bezpłatne. Informacje o warsztatach wraz z programem można znaleźć na stronie www.europedirect-szczecin.eu. Kontakt: Dorota Nawrocka – dnawrocka@wzp.pl i tel. 91 421 12 61

Łukasz Jucha

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *