17-07-2017 » Powiat i region

Sołtys Roku 2017 – czas start!

Mieszkańcy terenów wiejskich mogą docenić działalność wybranego przez siebie zachodniopomorskiego sołtysa i zgłosić go do plebiscytu „Sołtys Roku 2017”. Kto zwycięży? Wszystko w rękach mieszkańców regionu. Organizatorami plebiscytu są Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Głos Dziennik Pomorza.

To właśnie sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia. Plebiscyt „Sołtys Roku 2017” to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn. Na laureatów sprawujących swoją funkcję przez co najmniej cały rok 2016, oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe, każda w wysokości 5 000 zł. Zwycięskie sołectwa zostaną również zaprezentowane na łamach właściwego tygodnika Głosu Dziennika Pomorza.

Plebiscyt ma charakter otwarty. Może do niego zostać zgłoszony sołtys z obszaru województwa zachodniopomorskiego w terminie do 27 lipca br. Głosowanie odbywać się będzie od
4 – 25 sierpnia br. w trzech formach: za pomocą sms, aplikacji mobilnej Facebook, a także za pośrednictwem kuponów plebiscytowych dostępnych w papierowej wersji gazet.

Więcej informacji na stronie: http://www.gs24.pl/plebiscyty/a/soltys-roku-2017-zglos-kandydata,12262864/

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *