23-06-2019 » Powiat i region, Świerzno

Słoneczne kolorowe i śpiewne Dni Świerzna rozpoczęły letnią kanikułę

Dniami Świerzna w ostatni weekend, najmniejsza gmina powiatu kamieńskiego powitała sezon letni i go tym samym rozpoczęła. Tym razem imprezę podzielono na dwa dni. Najpierw w piątek 21.06. w Świerznie w hali sportowej odbywały się gry i zabawy dla dziatwy, konkursy sprawnościowe, a także gra w piłkę nożną.

Z kolei w sobotnie popołudnie aż do północy odbywała się impreza plenerowa, podczas której na początek odbywały się emocjonujące gminne zawody strażackie, a potem biesiadnicy mogli zakosztować się na kilka godzin muzyką. Wystąpiło wiele zespołów, w tym rodzimy zespół lufowy „Stuchowianki” czy zaprzyjaźniony z Ziemią Świerznowską woliński Chór „Świerzno Śpiewa”.

Wieczorem wystąpiły też takie zespoły jak „Luki”, „Exaided” czy na zakończenie zagrał skoczna muzykę DJ Kewis. Imprezę zakończono efektownym pokazem sztucznych ogni.

Na stadionie pod lasem, gdzie odbywała się ta impreza, dzieci także się nie nudziły, bowiem miały możliwość puszczania wielkich baniek mydlanych czy pokusić się w będącym w trendach mody malowaniu twarzy.

Tej iście sympatycznej imprezie towarzyszyła letnia, słoneczna pogoda, którą jak przewrotnie podpowiedział wójt gminy, dużo wcześniej zamówiono gdzieś w niebiosach. I jak widać, prośby zostały wysłuchane.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *