27-05-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Skwer Przyjaźni w Dziwnowie otwarty

Na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza i Jana Kochanowskiego, w miejscu w którym znajdują się: metalowe drzewo symbol niemieckiego Werneuchen, wagoniki węglowe z Sosnowca oraz motocykl klubu Stali Gorzów powstał Skwer Przyjaźni.

W sobotę, 26. maja 2018 roku w obecności przedstawicieli niemieckiego Werneuchen, Sosnowca oraz Gorzowa został  uroczyście otwarty Dziwnowski Skwer Przyjaźni. Jego powstanie miało na celu podkreślenie współpracy, jaką w ramach umowy partnerskiej miasto Dziwnów zawarło z niemieckim Werneuchen w 1996 roku, Sosnowcem w 2013 roku oraz Gorzowem Wielkopolskim w 2015 roku.

Skwer Przyjaźni powstał  aa skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza i Jana Kochanowskiego, w miejscu w którym znajdują się: metalowe drzewo symbol niemieckiego Werneuchen, wagoniki węglowe z Sosnowca oraz motocykl klubu Stali Gorzów.

Skwer tworzą charakterystyczne dla każdego z miast wyróżniające go symbole: metalowe drzewo, nawiązuje do herbu miasta i podkreśla leśne położenie niemieckiego Werneuchen; dwa wagoniki nawiązują do związanej z zagłębiem węglowym tożsamości Sosnowca natomiast żużlowy motocykl ukazuje Gorzów Wielkopolski jako ważny ośrodek tej dyscypliny sportu w kraju.

Partnerstwo z takimi miastami jak niemieckie Werneuchen, Sosnowiec i Gorzów Wielkopolski to dla Dziwnowa i całej Gminy Dziwnów duże wyróżnienie. Mam nadzieję, że ta partnerska wspólnota, podkreślona Skwerem Przyjaźni, jest dla wszystkich nas bardzo sympatycznym jej znakiem. Mam też nadzieje, że będzie stanowiła inspirację do jeszcze lepszej współpracy w przyszłości. Pamiętać bowiem musimy, że wzajemna otwartość i akceptacja czy okazywane sobie wsparcie, to ważne składniki nie tylko naszej codzienności, ale też wychowania nowych pokoleń – powiedział Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa.

Po części oficjalnej w nowo przebudowanym parku odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpił zespół teatralny GWitajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *