Skateparki w rybackim klimacie. Wyjątkowe miejsca rekreacji w gminie Rewal

W Pobierowie i Niechorzu powstaną dwa nowoczesne skateparki ozdobione efektownymi muralami przedstawiającymi rybackie, marynistyczne motywy. Umowę na dofinansowanie budowy obiektów rekreacyjnych podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wójt Rewala Konstanty Oświęcimski. Urząd Marszałkowski WZ przekazał środki finansowane również na wymianę oświetlenia boiska w Rewalu plac zabaw w Rokicie i park street workout w Pustkowie.

 Rampy, murki i poręcze do wykonywania trików na rolkach, deskach czy BMX-ach zaplanowano na terenie istniejących kompleksów sportowych w Pobierowie (ul. Moniuszki) i Niechorzu (ul. Leśna). Skateparki będą, oczywiście, bezpłatne i ogólnodostępne. Nowocześnie i bezpiecznie zaprojektowane.

Gmina Rewal słynie nie tylko z plażowych atrakcji. Oferuje mieszkańcom i turystom również doskonałą bazę sportową, miejsca do aktywnego wypoczynku – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną zwiększają potencjał turystyczny nadmorskich miejscowości, wydłużają sezon. Są miejscami integracji lokalnej społeczności.

Skateparki w Niechorzu i Pobierowie będą wyjątkowe. Na ścianach ramp powstaną efektowne murale wypełnione rybackimi i marynistycznymi motywami, promującymi walory turystyczne i tradycje związane z rybołówstwem.

Inwestycje zostały dofinansowane (300 tys. zł) z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Ryby”. (Łączna wartość projektów: 536 947,06 zł). Umowę w tej sprawie podpisali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Wójt Gminy Rewal Konstanty Oświęcimski.

Więcej informacji o rozbudowie infrastruktury rekreacyjnej w gminie Rewal i wsparciu Urzędu Marszałkowskiego WZ:

https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/skateparki-w-rybackim-klimacie-wyjatkowe-miejsca-rekreacji-w-gminie-rewal

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top