SENIORALIA – Kołobrzeg 2019

W dniu 28.09.2019  liczna grupa Słuchaczy UTW  z Golczewa i Przybiernowa wraz z Zespołem śpiewaczym „Maliny” uczestniczyła  w  VII Kołobrzeskich Dniach Seniora – Senioraliach.Po zakończeniu korowodu, który przeszedł ulicami Kołobrzegu, na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury  odbyły się występy artystyczne zespołów z  Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz pokaz mody przygotowany przez UTW w Kołobrzegu.

Nasz Zespół śpiewaczy „Maliny” wśród występujących  zespołów śpiewaczych, chóralnych, tanecznych, czy kabaretów prezentował się wyśmienicie. Zespół wystąpił w składzie:  Marianna Michalak, Hanna Paczyńska, Barbara Kielek, Zofia Burbo, Stanisława Podsiadłowska. Repertuar składający się 7 utworów został przygotowany przy współpracy  instruktora  zespołu Andrzeja Koniecznego, z „MiniBand”, muzyka i wodzireja z Nowogardu.
Zespół działa od 2011 roku przy UTW w Golczewie. Do zespołu należy 7 osób. W swoim dorobku zespół posiada śpiewnik pt. „Ode wsi do miasta” wzbogacany o repertuar inspirowany dziedzictwem kulturowym Gminy Golczewo z wykorzystaniem legend o Golczewie, są też pieśni patriotyczne, okolicznościowe, chrześcijańskie, biesiadne, czy żartobliwe. Zespół  przez 8  lat tworzył pod kierunkiem instruktorów, choreografa i kapelmistrza z Nowogardzkiego Domu Kultury – Barbary Źróbek, Aleksandra Śmigla i Ryszarda Zagórskiego.
Członkowie zespołu wielokrotnie reprezentowali środowisko seniorów, promowali Gminę Golczewo podczas licznych występów okolicznościowych w Golczewie, Goleniowie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, w wiejskich świetlicach w Mechowie, Trzechlu, Niemicy, Kozielicach, a także w DPS w Śniatowie.
W miesiącu wrzesień br. Zespół uczestniczył: VII Senioraliach w Kołobrzegu i gościnnie w XVII Spotkaniach  Artystycznych  Seniorów w Międzyzdrojach (21.09.2019)
  Przed nami kolejne wydarzenie w dniu  09.11. br. Senioralia w Pyrzycach.

Zespół zaprasza do współpracy osoby,  które chciałyby  poszerzyć skład zespołu i wzbogacić repertuar. Spotkanie organizacyjne w dniu 15.10.2019 godzina 16.00 Gokis w Golczewie.   

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska –prezes UTW w Golczewie