31-01-2016 » Powiat i region

Rusza rekrutacja do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na wielkich regatach The Tall Ships Races 2016

Rozpoczynamy rekrutację do Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2016. Szczecin na pokładzie żaglowca będzie reprezentować 96 członków załóg podczas tego międzynarodowego wydarzenia. W 2016 roku regaty zostały podzielone na trzy etapy. Rozpoczną się w Antwerpii, a stamtąd załogi popłyną do Lizbony. Następnie jednostka popłynie do Kadyksu, a dalej do portu finałowego w A Coruni.

Chcesz przeżyć prawdziwą morską przygodę, ale brakuje Ci żeglarskiego doświadczenia? Chcesz poczuć wolność, radość, słony wiatr smagający twarz i mieć pełne uśmiechu wspomnienia, ale także nauczyć się rozwiązywania problemów, tolerancji, współdziałania i odpowiedzialności za siebie i innych?
NIE PRZEGAP OKAZJI! ZGŁOŚ SIĘ I DOŁĄCZ DO ZAŁOGI!!!
Szukamy osób, które:
– najpóźniej w dniu 01.06.2016 będą miały ukończony 16 rok życia (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby w grupie wiekowej od 16 do 25 lat),
– mieszkają, pracują lub uczą się w Polsce (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby związane ze Szczecinem),
– posiadają zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie,
– są odpowiedzialne i zaangażowane w pracę i podjęte działania,
– są kreatywne i otwarte na ludzi i świat,
– znają języki obce,
– posiadają dobry stan zdrowia,
– chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.
Zapraszamy do udziału w regatach bardziej i mniej wytrawnych żeglarzy.
Co możesz zyskać zgłaszając się?
– solidne doświadczenie żeglarskie,
– odkryć nowe porty, kultury i tradycje,
– nawiązać nowe znajomości,
– podszkolić znajomość języków obcych.
Po zakończeniu rekrutacji rozpoczną się warsztaty obejmujące zajęcia integracyjne, jak i bardziej praktyczne: zajęcia z ratownictwa, zapoznanie ze sprzętem asekuracyjnym, zapoznanie się z takielunkiem na pokładzie.
Już od 12 lat Żeglarska Reprezentacja rozsławia Szczecin w portach poprzez udział w regatach The Tall Ships Races walcząc o nagrody z jachtami i żaglowcami z całego świata. Przez te lata zdobyła liczne nagrody, ale chyba najbardziej cenną jest Friendship Trophy, zdobyta dwa razy z rzędu, nagroda dla najbardziej przyjacielskiej i lubianej załogi, która jest wybierana przez kapitanów innych jednostek w formie głosowania w czasie trwania regat.
Podczas wielu godzin spędzonych na morzu poznacie nie tylko uroki żeglarstwa, ale także jako pełnoprawna załoga będzie uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych czy też trapowych.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić deklarację znajdującą się na stronie http://www.ttsr.eu/. Miasto Szczecin pokrywa część kosztów rejsów odbywających się w ramach Reprezentacji Szczecina na The Tall Ships Races 2016.
Szczegółowe warunki udziału zawiera regulamin.
Uwaga! Koszt uczestnictwa w regatach dla członków Reprezentacji, czyli wpłata uczestnika.

 

Żaglowiec

Termin

Wpłata

uczestnika

Etap I:

Antwerpia – Lizbona –

07 – 24.07.2016

2.300 zł

Etap II:

Lizbona – Cadiz – Lizbona

24.07. – 03.08.2016

2.600 zł

Etap III:

Lizbona – A Coruna

03.08. – 14.08.2016

2.600 zł

 

 

Zgłoś się!
Jak wziąć udział w rekrutacji do Reprezentacji Miasta Szczecin na The Tall Ships Races 2016?
Należy zarejestrować się bezpośrednio na naszej stronie http://ttsr.eu/. Po założeniu konta w serwisie będzie można dokonać rejestracji poprzez uzupełnienie danych profilowych i wypełnienie deklaracji. Kandydat w zwrotnym e-mailu otrzyma wypełnioną przez siebie deklarację, którą należy dokładnie sprawdzić pod kątem wprowadzonej treści, wydrukować i po uzupełnieniu wszystkich załączników złożyć w Centrum Żeglarskim osobiście lub pocztą.
Linki:
Płatność za udział w Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2016 można wnieść jednorazowo lub maksymalnie w dwóch ratach na rachunek bankowy:
Centrum Żeglarskie
ul.Przestrzenna 19
71-800 Szczecin
W tytule przelewu należy podać:
1. imię i nazwisko uczestnika,
2. nazwę jednostki,
3. wybrany etap regat The Tall Ships Races 2016,
4. numer raty.
Nieopłacanie rat jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2016. W przypadku skreślenia z listy uczestników przez Centrum Żeglarskie, o czym uczestnik poinformowany zostanie pocztą elektroniczną, lub rezygnacji z udziału w rejsie w celu uzyskania zwrotu pieniędzy należy złożyć stosowne pismo do dyrektora Centrum Żeglarskiego.
W przypadku wpłynięcia stosownego pisma do dnia 25.05.2016 uczestnikowi przysługuje zwrot 100% wpłat dokonanych przez uczestnika.
W przypadku wpłynięcia stosownego pisma do dnia 05.06.2016 uczestnikowi przysługuje zwrot 50% wpłat dokonanych przez uczestnika, co stanowi potrącenie rzeczywistych kosztów poniesionych przez Centrum Żeglarskie.
W przypadku wpłynięcia stosownego pisma po 05.06.2016 uczestnikowi przysługuje zwrot 10% wpłat dokonanych przez uczestnika, co stanowi potrącenie rzeczywistych kosztów poniesionych przez Centrum Żeglarskie.
Wpłaty za udział w regatach The Tall Ships Races 2016:
1. pierwszą ratę w wysokości 1.000 zł należy uiścić do dnia 10.03.2016
2. drugą ratę w wysokości pozostałej ceny danego rejsu należy uiścić do dnia 16.05.2016
Koordynatorzy Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na The Tall Ships Races 2016
Beata Prell
Tomasz Seidler
T:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *