29-01-2016 » Golczewo, Powiat i region

Rusza Laboratorium Pomysłów w Golczewie!

 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ma dobre wieści – instytucja została beneficjentem programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016. Dofinansowanie przyznane przez Narodowe Centrum Kultury pozwoli ośrodkowi na wsparcie inicjatyw lokalnych mieszkańców Golczewa i okolic. Działania na rzecz realizacji dobrych pomysłów zostaną poprzedzone profesjonalną diagnozą potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu.

Co się będzie działo?

W połowie lutego rozpocznie się cykl spotkań informacyjnych dotyczących Laboratorium Pomysłów  dla wszystkich zainteresowanych. Nie ma żadnych ograniczeń formalnych – zaproszeni są młodsi i starsi, każdy, kto ma otwartą głowę i energię do działania. Gdy mieszkańcy dowiedzą się o szczegółach programu, GOKiS rozpocznie przeprowadzanie diagnozy potrzeb kulturalnych okolicy. Profesjonalni socjologowie przeprowadzą badania terenowe. Za pomocą ciekawych działań, warsztatów, spotkań i dyskusji poszukiwane będą odpowiedzi na pytania o potrzeby, pomysły i możliwości rozwoju potencjału Gminy Golczewo.
Po etapie diagnozy, na początku maja, Laboratorium Pomysłów ogłosi konkurs na najciekawsze inicjatywy działań na rzecz społeczności lokalnej. Każdy będzie mógł zgłosić do konkursu swój pomysł do realizacji. W czerwcu wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy otrzymają dofinansowanie od Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie na realizację swojego projektu.
Program Dom Kultury+ zbliża ośrodek kultury do mieszkańców dzięki wspólnym działaniom opartym o nowatorskie metody animacyjne. Służy odkrywaniu talentów i wzmacnianiu potencjału kulturalnego naszego regionu.

Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury + Inicjatywy lokalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *