01-02-2016 » Powiat i region

Rower i bezpieczeństwo idą w parze

Test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, rowerowy test sprawnościowy oraz konkurencja udzielania pierwszej pomocy to główne elementy Ligi Mistrzów BRD w sezonie 2015/2016. Kolejny, po Kędzierzynie-Koźlu, etap eliminacji odbędzie się w piątek, 5 lutego 2016 roku, w Przelewicach. W organizację przedsięwzięcia włączył się m.in. Urząd Marszałkowski. 

W teście wiedzy na uczestników czeka 25 pytań. Dotyczą one przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znajomości znaków drogowych, rozwiązywania sytuacji w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W teście sprawnościowym do pokonania będzie tor przeszkód na rowerze typu „góral”. Konkurencja udzielania pomocy polegać będzie zaś na wykonaniu opatrunku.

Liga Mistrzów BRD odbywa się cyklicznie od kilku lat. Ma popularyzować wiedzę o poprawnym uczestnictwie w ruchu zarówno kierowców i pieszych, a także podnosić wśród uczniów świadomość prawidłowego korzystania z dróg. Jej nieodzownym elementem jest propagowanie roweru jako zdrowego i ekologicznego środka transportu.

W eliminacjach w Przelewicach wystartuje 90 uczniów z kilkunastu szkolnych zespołów z Polski, m.in. z Mazowsza, Opolszczyzny, Śląska, Podkarpacia, Małopolski, Świętokrzyskiego, Łódzkiego i Zachodniopomorskiego. Pomorze Zachodnie reprezentować będą uczniowie z Przelewic i Bań.

Organizatorami Ligi Mistrzów BRD w Przelewicach są: Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”, Polski Związek Motorowy i Policja. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Rozgrywki Ligi obejmą jeszcze dwa inne etapy: w Banach (3-4 lutego) oraz w Koluszkach koło Łodzi (15-16 lutego).

Eliminacje Ligi Mistrzów BRD

Piątek, 5 lutego 2016 roku, godzina 9

Przelewice, Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej, Przelewice 95 A

Urząd Marszałkowski Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *