07-07-2016 » Powiat i region

Reprezentacyjny skrzydłowy u Marszałka Województwa

Piłkarz polskiej kadry Kamil Grosicki wraz z małżonką Dominiką odwiedził marszałka województwa Olgierda Geblewicza

Piłkarz polskiej kadry Kamil Grosicki wraz z małżonką Dominiką odwiedził Olgierda Geblewicza. Po występach na Euro 2016 reprezentacyjny pomocnik przebywa na krótkim urlopie w rodzinnym Szczecinie. Do spotkania doszło na Zamku Książąt Pomorskich w czwartek, 7 lipca 2016 roku.

Wychowanek szczecińskiej Pogoni i filar reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę należał do najlepszych zawodników polskiej kadry na Euro 2016. To po jego dośrodkowaniu gola w ćwierćfinale mistrzostw Europy w Portugalią zdobył Robert Lewandowski. Pojedynek zakończył się ostatecznie zwycięstwem Portugalczyków 5:3 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 1:1).

Witamy w domu. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z tego spotkania. Za ambicję, za walką, za determinację i za wynik słowa wielkiego uznania. Coraz częściej polscy sportowcy dają nam powody do satysfakcji i dumy. Tym bardziej to cenne, kiedy po sukcesy sięgają zawodnicy z Pomorza Zachodniego – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Bez wątpienia w ostatnich dniach Polaków łączyła piłka – dodał.

Dla Kamila Grosickiego mecze we Francji były zapomnianym sportowym przeżyciem. Teraz przyszedł czas by nieco odpocząć od piłkarskiej rzeczywistości.

Mimo chwilowej przerwy od rywalizacji na piłkarskiej murawie, to jednak bardzo intensywny czas. Przyjemny, aczkolwiek napięty, bo wypełniają go spotkania oraz wywiady – powiedział krótko wyraźnie zaskoczony przywitaniem w urzędzie Kamil Grosicki.

Reprezentacyjny skrzydłowy ma na swym koncie 44 występy w seniorskiej kadrze. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w szczecińskiej Pogoni. 28-latek grał także w Legii Warszawa, szwajcarskim FC Sion, Jagiellonii Białystok i tureckim Sivassporze. Od 2014 roku związany jest kontraktem z francuskim Stade Rennais.

Wato dodać, że oprócz występów Kamila Grosickiego, na piłkarskim Euro 2016 wystąpili jeszcze inni dwaj zawodnicy, których kariery rozpoczęły się na Pomorzu Zachodnim. To Grzegorz Krychowiak i Filip Starzyński.

UMWZ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *