Rejestr umów z 2017 – sprawdź na co wydał pieniądze burmistrz Kuryłło.

Nie jest jeszcze dostępny publicznie, ale został już udostępniony przez Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim. Na wniosek radnego Ariela Juszczaka, sekretarz gminy, udostępniła „Rejestr umów z 2017r”. Na 102 podpisane umowy, aż 61 jest z podmiotami z poza gminy Kamień Pomorski, których wartość umów wynosi ponad 1,4 mln zł. W sumie w ciągu 2017r podpisano umowy o wartości 5.763.806,39 zł.

Obsługa prawna świadczona przez Kancelarię Adwokacką Patryka Zbroję ze Szczecina kosztuje urząd 41.328,00 zł rocznie, zaś zastępstwo procesowe w postępowania sądowych oraz sądowo-administracyjnych i egzekucyjnych to 159.408,00 zł.

Bardzo dziwne jest zakup materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących urzędu w firmie z Chojny o wartości 4.543,62 zł.  A przecież w Kamieniu Pomorskim mamy rodzime firmy, zatrudniające naszych mieszkańców, takie jak „AWA”, „TZZ” i inne. Powinno się wspierać naszych rodzimych przedsiębiorców.

Jaki mamy klimat w Kamieniu Pomorskim? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszewie wykonał za kwotę 104.550,00 zł pomiary meteorologiczne, natężenia hałasu, pól elektromagnetycznych oraz opracował operat klimatyczny i świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze klimatu dla Gminy Kamień Pomorski.

Wykonano projekt budowlano-wykonawczy nowych świetlic wiejskich w miejscowościach Sibin, Miłachowo, Rekowo, Rarwino, Śniatowo i malutkim Chrząstowie. Kosztowała ona 25.000 zł.

Świadczenie usług pocztowych przez Pocztę Polską kosztuje rocznie 70.000 zł, natomiast wycena nieruchomości przeprowadzana przez p. Jacka Wolskiego z Trzebiatowa kosztowała urząd 50.000 zł.

Za kwotę 1.337.900 zł Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorski poprowadzi, już otwarty, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamieniu Pomorskim. Środki te pochodzą od Wojewody, gmina jest tylko pośrednikiem.

Cały „Rejestr umów” jest dostępny >TUTAJ<

 

A.J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *