01-03-2016 » Powiat i region

Regionalny finał E(x)plory 2016 – zdolna młodzież prezentuje projekty

Elektroniczny nauczyciel gry na skrzypcach, automatyczny domowy system medyczny, mobilne przejście dla pieszych to tylko przykładowe projekty, które będą prezentowane podczas regionalnego finału festiwalu naukowego E(x)plory w Szczecinie. 4 marca 2016 r. w Technoparku Pomerania młodzież pochwali się swoimi wynalazkami i weźmie udział w nietypowych warsztatach i wykładach.

Do tegorocznego finału w Szczecinie młodzież w wieku od 13 do 20 lat zgłosiła 24 projekty (o 6 więcej niż w ubiegłym roku). Obejmują one wszystkie dziedziny nauki od fizyki przez chemię, geografię po biologię. Młodzi naukowcy będą przekonywać jury np. o konieczności badania efektywności biomasy odpadowej czy mówić o alternatywnych metodach pielęgnacji włosów.

Najlepsi mają szansę na zaprezentowanie swoich projektów podczas Gdynia E(x)plory Week (5-8.10.2016 r.), gdzie młodzi naukowcy będą ubiegać się o stypendia oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży w USA, Holandii, Brazylii i Rumunii. W konkursie nagrodzone zostaną także szkoły, z których uczniowie zakwalifikują do regionalnych finałów najwięcej projektów.

Podczas otwartej sesji konkursowej będzie można zobaczyć zgłoszone projekty oraz porozmawiać z ich autorami. Regionalny Festiwal E(x)plory rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do godziny 14.30 w Technoparku Pomerania w Szczecinie.

Organizatorem festiwalu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jest partnerem regionalnym festiwalu naukowego E(x)plory.

Regionalny finał festiwalu naukowego E(x)plory 2016 w Szczecinie

Piątek, 4 marca 2016 r.

Godz. 9:00-14:30

Technopark Pomerania Szczecin (ul. Cyfrowa 6)

Budynek F2 i F1

Program: http://www.explory.pl/news/item/471-regionalny-festiwal-naukowy-e-x-plory-w-szczecinie

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *