Regionalne produkty na świątecznym jarmarku

Chleby orkiszowe, miody, wyroby rybne, wina oraz ogórek kołobrzeski to tylko przykłady produktów regionalnych, które pojawią się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Szczecinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 grudnia br. na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich.

Odwiedzający jarmark będą mogli dokonać degustacji oraz zakupić wysokiej jakości lokalne specjały, odpowiednie na stół wigilijny lub świąteczny prezent.

W przystrojonych świątecznymi ozdobami drewnianych domkach, prezentować się będą przedsiębiorcy – członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie – oraz producenci wytwarzający produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Będą to m.in. Ryby z Wyspy Wolin, Gospodarstwo Pasieczne Miody Jana, Winnica Sydonia, Manufaktura Twórcza Cytrynka, Gospodarstwo ekologiczne Sedina, Manufaktura Chleba Pasikonik, Sady Rajewscy czy Manufaktura Rybna Kuter Fish. Oferować będą takie produkty jak miody, ogórki, pierniki, wyroby rybne, produkty z róży, soki czy ręcznie wyrabiane lizaki i cukierki bez glutenu, laktozy oraz bez konserwantów.

Na uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego czeka w tym roku wiele atrakcji, które pozwolą poczuć magię świąt i związanych z nimi tradycji. Zaplanowano bogaty program artystyczny z koncertami, spektaklami, konkursami i wspólnym kolędowaniem. W korowodzie kolędników po zamkowych dziedzińcach przechadzać się będą animatorzy w świątecznych strojach, żonglerzy i szczudlarze. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w interaktywnych przedstawieniach teatralnych i spotkaniach z Mikołajem. W wyjątkowy klimat wprowadzi świąteczna muzyka i kolędy. Wystąpią m.in. Sweet Four, Trio Con Fuoco czy Orkiestra Wojskowa w Szczecinie. Przez trzy dni trwania imprezy, odbywać się będą konkursy o tematyce świątecznej. Nie zabraknie tradycyjnych iluminacji świątecznych. Na zamkowych elewacjach mienić się będą płatki śniegu, a na Wieży Dzwonów pojawi się Mikołaj z zaprzęgiem reniferów.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top