01-09-2020 » Powiat i region

Regionalna aleja smaków podczas Pikniku nad Odrą

Zachodniopomorska Alejka Smaków – to jedna z głównych atrakcji Pikniku nad Odrą. Już w najbliższy weekend, 5 i 6 września 2020 roku, będzie można poznać lokalne tradycje kulinarne, posmakować przetworów z róży i cukinii, miodów, serów, ryb czy soków. W organizację wydarzenia włączył się Urząd Marszałkowski.

Wzorem lat ubiegłych tradycyjne produkty z różnych regionów będą czekały na odwiedzających Piknik nad Odrą. Kulinarnymi skarbami podzieli się Pomorze Zachodnie. Lokalne pyszności wystawione zostaną
w 10 domkach „Alei Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”. Nie zabraknie wyrobów piekarniczych, przetworów warzywnych i owocowych np. soków czy przetworów z róży lub cukinii, a także ryb, miodów, serów i win. Zaprezentuje się m.in.: Gospodarstwo Rolne Leszek Jager z wyrobami z cukinii i powidłami radziszewskimi, Gospodarstwo Ekologiczne „Frykas” z serami krowimi i kozimi, Gospodarstwo Ekologiczne „Sedina” z przetworami z róży, „Ryby z Wyspy Wolin” z paprykarzem z dorsza, Winnica „Sydonia” z winami, „Pasikonik” z chlebami na zakwasach orkiszowych, a także Jan Olszański, Pasieka „Medus” i Gospodarstwo Pasieczne „Kószka” – wszyscy z miodami.

Podobnie jak w ubiegłym roku Urząd Marszałkowski obok „Alei Zachodniopomorskie Smaki” utworzy stoisko informacyjno-promocyjne Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. To na nim udzielane będą informacje o możliwościach realizacji projektów z wykorzystaniem unijnego wsparcia dedykowanego obszarom wiejskim.

„Piknik nad Odrą” był jak dotąd jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce o targowym charakterze z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny. Podczas wydarzenia odwiedzający mają bowiem możliwość degustacji rozmaitych regionalnych i tradycyjnych przysmaków. To również okazja dla osób szukających inspiracji do wyjazdów turystycznych, bowiem podczas wydarzenia odbywają się  eventy turystyczne. W skład wydarzenia wchodzą między innymi:: Targi Turystyczne MARKET TOUR, „Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego” oraz Festiwal Foodtrucków czy Strefa Browarów Rzemieślniczych.

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *