Realizacja projektu PFRON pn ,,Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek’’         

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim realizuje w ramach zadania  publicznego  współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych” projekt pn. ,,Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek’’, Szansa- Rozwój- Niezależność konkurs nr 1/2018.

Trzyletni projekt realizowany jest od 01.01.2019, skierowany jest do podopiecznych PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim z trzech placówek: NPI, OREW oraz SPdP.Pomimo trudności związanych ze stanem epidemii COVID-19 realizujemy działania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i wytycznych MZ i GIS.

Udzielane formy wsparcia to: rehabilitacja ruchowa, w tym  wspomaganie wg terapii NDT bobath, masaże, treningi wydolnościowo-krążeniowe, integracja sensoryczna, terapia psychologiczna, logopedyczna, behawioralna, zajęcia EEG biofeedback, muzykoterapii, hipoterapii.

Trening podnoszący wydolność był realizowany poprzez trzy rodzaje aktywności:trening siłowy,szybkościowy i trening wytrzymałościowy. Do wsparcia wykorzystujemy bieżnie, rower stacjonarny, atlas oraz sprzęt na siłowni zewnętrznej i rowery sportowe.

Gimnastyka na świeżym powietrzu pozwala na lepsze dotlenienie organizmu i daje możliwości do łączenia treningu z innymi aktywnościami takimi jak jazda na rowerze.

Dodatkowo prowadzimy w placówce indywidualne ćwiczenia ruchowe poprawiające sprawność ogólną  i samodzielność naszych beneficjentów. Dążymy za ich pomocą do normalizacji napięcia mięśniowego,symetrii ułożenia ciała oraz wypracowania prawidłowych wzorców ruchowych.

Koordynator projektu

Warzych Edyta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *