15-03-2018 » Powiat i region

Radość rodzinnego świętowania – wielkanocne słodkości dla zabieganych

Słodkie wypieki to nieodłączny element świąt, a te wielkanocne są pod tym względem szczególnie wyjątkowe. Kto bowiem wyobraża sobie Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek bez puszystych bab, czy maleńkich babeczek poświęconych dzień wcześniej w wiklinowym koszyczku? Największa radość to czas spędzony z bliskimi przy wspólnym zajadaniu się tymi łakociami. Wykorzystajmy więc ten czas maksymalnie. Zamiast spędzać kilka cennych godzin w kuchni, postawmy na pakowane słodkości, niemniej smaczne niż te domowe.

Mały bohater Wielkiej Nocy

Wyjątkowość wielkanocnego koszyczka polega na tym, że przy swych zwykle niewielkich rozmiarach, pomieścić musi wszystko – wypieki, jaja, wędliny i dodatki jak sól, pieprz, chrzan. Kluczem do tego, by nie zapomnieć o żadnym z obowiązkowych produktów są wersje mini ulubionych produktów. – Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest wprowadzenie do naszej oferty wielkanocnej Mini Baranka również w pomniejszonym formacie. – mówi Wiktor Kowalski z firmy Dan Cake. Mini Baranek Wielkanocny Dan Cake to świetna alternatywa dla tradycyjnego, cukrowego bohatera Wielkanocy. Baranek od Dan Cake to wypiek o klasycznym waniliowym smaku, obsypany słodkim cukrem pudrem. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wadze – zaledwie 120 gram – idealnie nadaje się do koszyczka, który w Wielką Sobotę zaniesiemy do święcenia. – Nasz Mini Baranek Wielkanocny to  pyszny, delikatny, miękki wypiek, ale także niezwykle estetyczny. Może stanowić ciekawy element dekoracji wielkanocnego stołu. – dodaje ekspert Dan Cake.

Mała, większa, największa

Nieodłącznym towarzyszem baranka w wielkanocnym koszyczku jest mała, puszysta babeczka, którą w wielu domach dzielimy się z najbliższymi przy niedzielnym, uroczystym śniadaniu. Świetną propozycją od Dan Cake jest Babka Marmurkowa. Jej mini wersja o wadze zaledwie 40 gram zmieści się w nawet najmniejszym koszyczku. Na niej jednak nie kończy się oferta wielkanocnych bab. – Obok najmniejszej babeczki, przygotowaliśmy dla naszych klientów aż trzy większe formaty babek  – mówi Wiktor Kowalski. – Dzięki temu każdy może wybrać format, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. Świetną propozycją na słodki, świąteczny podwieczorek w gronie najbliższych będą babki w formacie 250 i 350 gram. Do wyboru mamy klasyczną biało – czarną babkę marmurkową, czy orzeźwiającą, obsypaną cukrem pudrem babkę cytrynową (obie w formacie 250 gram). Nieco większy format – 350 g znajdziemy również w dwóch wersjach smakowych – ciemną, wyrazistą w smaku babkę karmelową oraz jasną babkę makową. – Propozycją dla wyjątkowych miłośników babek będzie z pewnością ta w największym formacie 400 g – dodaje ekspert Dan Cake. W tym przypadku, obok babki marmurkowej, do wyboru mamy też delikatną, obsypaną cukrem pudrem babkę waniliową.

Bez względu na to jaki format wielkanocnych wypieków Dan Cake wybierzemy, każdy pozwoli zaoszczędzić nam to, co w przeżywaniu świąt Wielkiej Nocy najważniejsze – czas z najbliższymi. Wykorzystajmy więc tę możliwość bez wahania.

Magdalena Kosińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *