20-05-2018 » Powiat i region, Wolin

Radny nadzwyczaj zaradny

Jest w Wolinie pewien radny, który bywa nadzwyczaj zaradny. Jak na razie wszystko uchodzi mu na sucho. A to z parku leżącego tuż obok jego posesji ktoś drzewa wyciął, a to w Płocinie przy wycince drzew na terenie należącym do synów  burmistrza pomagał, a to koń powierzony mu przez znajomą zaginął.  Ostatnio o tym radnym znowu głośno się stało. Otóż przy drodze obok jego posesji drzew sporych rozmiarów zginęło niemało.

Informacja o wycince drzew przez Radnego gminy Wolin Wiktora Nowaka dotarła do naszej redakcji od mieszkańców Wolina. Po udaniu się działkę, z  której zostały wycięte drzewa zwróciliśmy się do Burmistrza Wolina w dniu 13 kwietnia 2018 roku w sprawie przekazania kserokopii zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów na działkach numer  212/10, 212/9, 212/11, 212/20 położonych w obrębie geodezyjnym nr 3 miasta Wolina. Z uzyskanej odpowiedzi od Burmistrza, datowanej na 27 kwietnia 2018 roku wynika, że na rzecz Pana Wiktora Nowaka ani żadnej innej osoby nie było wydawane pozwolenie na wycinkę  drzew  i krzewów. Dalej Pan Burmistrz informuje, że  zgodnie z ar 83f ust 1 pkt 3a ustawy  z dni 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody  dla wycinki drzew i krzewów w obrębie drzew i krzewów nieruchomości stanowiących własność osób fizycznych nie jest wymagane zezwolenie właściwego organu.  Zaś w sprawie wycinki drzew przeprowadzonej na działce nr 212/20 w obrębie geodezyjnym nr 3 miasta Wolina zostało wszczęte postępowanie na podstawie art. 88 ust 1 pkt 3,4,6 ustawy o ochronie przyrody. W sprawie zakresu prac wykonanych w obrębie drzewostanu zlokalizowanego w działce nr 212/10, w obrębie geodezyjnym 3 miasta Wolin jest prowadzone postępowanie wyjaśniające.

W związku z prowadzonym postępowaniem  przez Burmistrza Wolina  wypada nam poczekać na jego ustalenia. By ułatwić Panu Burmistrzowi sprawę zamieszczamy do naszego artykułu zdjęcia, na których widać osoby wykonujące wycinkę i sprzęt używany do wycinki. Nie chcąco na zdjęciu uwidoczniony jest koń, który zginął radnemu Nowakowi. Może dzięki temu zdjęciu uda się rozwikłać i tę sprawę?

Waldemar Taranowicz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *